Meteorológovia vydali prvú veľkú predpoveď: Takto bude vyzerať počasie na Slovensku na jeseň 2022

Kristína Hagarová

Foto: pixabay

Či sa nám to páči, alebo nie, leto sa pomaly ale isto končí a s ním prichádza aj jeseň, ktorá je u mnohých ľudí veľmi obľúbeným ročným obdobím. Meteorológovia aj tento raz zverejnili dlhodobú predpoveď.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Imeteo, prvé prognózy na jeseň 2022 priniesla spoločnosť AccuWeather. Leto 2022 bolo veľmi horúce a suché, preto sa mnohí ľudia tešia na príchod jesene, ktorá by mohla priniesť zmenu v počasí. Ako to však bude? Predpoveď AccuWeather na leto v Európe, ktorú zverejnili v máji tohto roka, vyšla, predikovali vysoké teploty aj sucho, čo sa viac menej naplnilo.

Jeseň bude nastupovať pomaly

Podľa nich príchod jesene nemusia Európania spočiatku výrazne pocítiť. Zo začiatku budú prevládať teplé a suché podmienky a v prvej časti jesene bude dominantný vysoký tlak, pričom teploty by mali byť o 1 až 2 stupne teplejšie ako je normál v západnej a strednej Európe. Zlé správy majú meteorológovia aj ohľadom zrážok. Jeseň by tiež nemala spočiatku priniesť zrážky, plošnejšie ich môžeme očakávať až v novembri.

Na Slovensku predpovedajú nadpriemerne teplú jeseň od septembra do novembra s teplotami vyššími o 1 až 2 stupne ako je priemer. Zrážok bude menej, a to hlavne v prvej polovici. Jeseň príde neskôr, avšak nakoniec sa jej dočkáme, bude však suchá a teplejšia ako sme zvyknutí.

Samozrejme, ide o dlhodobú predpoveď, pričom v takýchto prípadoch treba rátať s tým, že predpovede sú len orientačné a nie sú 100-percentné.