Nela Pocisková prehovorila o dramatickom pôrode dcérky. Strach, ktorý zažila, neželá nikomu, bála sa, že nedýcha

Dana Kleinová

Foto: Instagram (pociskova.nela)

Známa herečka sa objavila v televíznej relácií, kde sa rozprávala na tému pôrodov. Pri tejto príležitosti prehovorila o udalostiach, ktoré viedli k narodeniu jej dcérky a svojou úprimnosťou všetkých šokovala. Takýto pôrod nepraje žiadnej žene. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Speváčka a herečka Nela Pocisková sa objavila ako hosť v relácii Silná zostava. V nej sa tentoraz ženy rozprávali na tému pôrodov a riešili, prečo Slovenky stále chodia rodiť do Česka a Rakúska. Zároveň otvorili aj tému domácich pôrodov, kedy ženy rodia do vlastných rúk. Niečo podobné zažila aj Nela, hoci to nemala prvotne v pláne.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @pociskova.nela

Pomáhala jej dula

Po prvom pôrode, kedy mala Nela problém s dojčením, rozhodla sa pri druhom tehotenstve požiadať o pomoc dulu. Speváčka zároveň chcela, aby s ňou bola nielen počas celého tehotenstva, ale aj v miestnosti, keď bude rodiť. To sa jej nakoniec splnilo, nebola to však miestnosť, ale auto.

Keď Nela cítila, že sa malá Lianka pýta na svet, ozvala sa dule, ktorá bola okamžite po jej boku. „Na základe kontrakcií sledovala celý proces,“ vysvetľuje Nela.

„Bol tam taký moment, kedy som už pociťovala, že už by som asi aj mala ísť do tej pôrodnice a aj som to aj naznačila, myslím si, že dostatočne,“ spomína herečka. V tom čase už mala bolesti. Nela zároveň priznala, že nemala pravidelné kontrakcie a tým pádom ju dula upokojovala, že má ešte čas a čaká ju ešte dlhší proces, no všetko ide tak, ako má.

Pôrod mal rýchly spád

Najnovšie články