Od apríla začne ministerstvo práce vyplácať príspevok vo výške 8000 eur. Skontrolujte si, či ho dostanete aj vy

TASR

Foto: pixabay

Projektom na pomoc nezamestnaným chce Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR príspevkami motivovať zamestnávateľov zamestnať takýchto občanov. Uviedol to v diskusnej relácii TA3 V politike šéf rezortu Erik Tomáš (Hlas-SD). Poslankyňa Národnej rady (NR) SR za KDH Martina Holečková tvrdí, že by od projektu očakávala nadstavbu, aby ľudia po jeho skončení nezostali ďalej nezamestnaní.

„Program musíme teraz spustiť, pretože je potrebné, aby eurofondy boli čerpané. Je tam mnoho skvelých aktivít, napríklad, že umiestnime mladého človeka k zamestnávateľovi, pričom bude stále uchádzačom o zamestnanie, ale už bude pôsobiť na samotnom pracovisku a pokiaľ si ho zamestnávateľ osvojí, už si ho aj nechá,“ priblížil Tomáš.

Musí prísť so zámerom

Ako ďalší príklad uviedol program pre živnostníkov, v rámci ktorého uchádzač dostane jednorazový príspevok z eurofondov do výšky 8000 eur. Predtým mu však podľa neho má byť poskytnuté odborné poradenstvo a on musí prísť s reálnym podnikateľským zámerom.

Holečková uviedla, že problémom je najmä dlhodobá nezamestnanosť. „Pre mňa je kľúčové pri využívaní týchto eurofondov, aby to bolo zmysluplné. Očakávala by som nadstavbu, aby sme napríklad aktivačné práce dokázali posunúť ďalej. Aby sa s tými ľuďmi viac pracovalo, aby sme s nimi neskončili po skončení projektu. Aby sa počas toho, ako aktivačnú prácu vykonávajú dovzdelávali, aby sa následne mohli niekde zamestnať,“ objasnila poslankyňa.

Minister práce predstavil projekt

Najnovšie články