Okukali sa vám roky vysielané vianočné filmy, ktoré sa každý rok opakujú? Vyskúšajte tieto

Lucia Mužlová

K Vianociam neodmysliteľne patrí aj pozeranie televízie pri pečení, alebo zdobení stromčeka. Často krát skrátime našu večeru len preto, aby sme si po stý krát pozreli Popolušku. Veď človek potrebuje šťastný koniec aspoň v rozprávke. Avšak niektoré filmy, ktoré idú skoro na každej stanici, nás už prestávajú baviť, ba dokonca nás už otravujú. Ak chcete tento rok zmenu inšpirujte sa týmito snímkami, ktoré sa skvele hodia do vianočnej pohody. Samozrejme, jednu klasiku na záver sme si nemohli odpustiť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Fantastické zvery a ich výskyt

youtube.com
youtube.com

Raz za čas si s radosťou pozrieme všetky časti Harryho Pottera. Ak už poznáte každú časť naspamäť, novinka, ktorá práve beží v kinách vám rozšíri obzory. J.K.Rowlingová vytvorila nový napínavý príbeh tento krát bez čarodejníka s jazvou na čele. Mladý Angličan nešťastnou náhodou vypustí do sveta muklov niekoľko zázračných tvorov. Tešiť sa môžete na ocarom oceneného Redmayneho, Farrella, či Deppa.

Šťastné a veselé

filmy4
cinephiled.com

Jenny sa po rozchode s priateľom nasťahuje k bratovi a jeho rodine. Nezodpovedná mladá spisovateľka si počas Vianočných sviatkov uvedomí, že rodina je to najdôležitejšie čo máme. V hlavnej úlohe sa predstaví vychádzajúca hviezda Anna Kendrick .

Láska nebeská

filmy2
thewrap.com

Film sleduje milostné príbehy niekoľkých ľudí. Niektoré sú šťastné, iné smutné, no niekedy aj zábavné. Tieto londýnske životy sa nakoniec popreplietajú a spoja na Štedrý večer. Netradičné herecké spojenie v podobe Colina Firtha, Liama Neesona, Hugh Granta, Andrew Lincolna, Martina Freemana a iných ocení každá žena.

A Very Murray Christmas

V tejto hudobnej komédii si herci hrajú samých seba. A ak si myslíte, že mám v názve preklep, mýlite sa. Hviezdou je totiž Bill Muray, ktorý sa bojí, že vďaka snehovej fujavici, nebude mať dosť divákov pre jeho live show plnú prominentných hostí. Kolegovia ho však nesklamú, a tak uvidíme spievať aj Georgea Clooneyho či Miley Cirus. Bude mať Bill aspoň jedného diváka ? Pozrite sa.

Tieto filmy vám poskytnú nový pohľad na sviatky. Ale keďže sú Vianoce hlavne o tradíciách, určite si s rodinou nezabudnite pozrieť aj tieto klasiky, ktoré budú vysielané v televízii. Veď práve spoločné chvíle s rodinou pri Sám doma bohatý, či Perinbabe sú tie najkrajšie.

Grinch

filmy3
uphe.com

Kto by už nepoznal zeleného skazeného a Vianoce nenávidiaceho Grincha, ktorý sa snaží skaziť radosť zo sviatkov celému mestu, ktoré ich priam uctieva. Zloduchovi, však vplyvom malého dievčatka dorastie srdce do normálnej veľkosti, keď si uvedomí, že Vianoce sa zničiť nedajú. Zaujímavosťou je, že Jim Carrey podstúpil kvôli filmu tréning CIA, aby vydržal mučenie, ktoré sprevádzalo nosenie kostýmu.

Tři oříšky pro Popelku

popelka
csfd.cz

V Čechách a na Slovensku snáď neexistuje človek, ktorý by nepoznal Popolušku. Milé mladé dievča, ktoré týra jej macocha, dokáže svetu aj sebe, že má právo na lásku, keď sa jej podarí získať srdce princa. Nádhernú skladbu Tri oriešky si spievame už od novembra a určite budeme aj dvadsiateho štvrtého.

Pozri tiež: 10 romantických filmov, ktoré si s vami bez námietok pozrú aj vaše mužské polovičky

zdroj: babskeveci.sk (Timea Hertnekiová)