Páry s takýmto vekovým rozdielom sú podľa vedcov najšťastnejšie. Mnohí ľudia zostali prekvapení

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (alejandragere/michaelkirkdouglas)

Mnohých ľudí dokáže prekvapiť, keď si žena nájde oveľa staršieho partnera, avšak ešte viac vie šokovať, keď si muž nájde oveľa staršiu partnerku. 

Podľa štúdie je pravdou, že práve muži sú v priemere o niečo starší ako ich manželky. Ako sa však zdá, existuje veľa párov s výrazným vekovým rozdielom a podľa všetkého je práve toto kľúč k šťastnému vzťahu. Ako uvádza portál Brightside, existuje hneď niekoľko štúdií, ktoré dokazujú, že vekový rozdiel je pre vzťah to najlepšie.

Aký je ideálny vekový rozdiel?

Hoci v láske neexistujú stereotypy, mnohí ľudia sa na vekový rozdiel pozerajú s odstupom a nemajú preto pochopenie. No láska pravidlá nepozná. Podľa psychológov je však práve 10 rokov ideálny vekový rozdiel medzi partnermi a v takomto vzťahu bývajú často aj najšťastnejší. Ľudia často upozorňujú na to, že kým chlap býva chválený za to, že si našiel mladú ženu, staršia dáma s mladším partnerom je často súdená, lebo si našla „zajačika“.

Foto: Unsplash

Podľa vedcov však aj muži aj ženy bývajú spokojnejší s výrazne mladšími partnermi a ženy, ktoré často chodia s mladšími mužmi bývajú sebavedomejšie a aktívnejšie. Každý pár je však jedinečný a nie je možné ho špecifikovať tak, aby z neho vyšiel kompletný vzorec na vzťahy.

Týka sa to aj celebrít

Aj medzi známymi osobnosťami panujú vekové rozdiely a hoci ich ľudia často odsudzovali, patria medzi najstabilnejšie páry Hollwoodu. Richard Gere a jeho manželka Alejandra majú medzi sebou 34 rokov. George Clooney a jeho partnerka Amal Alamuddin 17 rokov, Michael Douglas a Catherine Zeta-Jones zase 15 rokov.

Aký vekový rozdiel je medzi vami a vaším partnerom?

3
Komentovať