Po autonehode ostal šokovaný a otrasený. Manželovi Alžbety II., princovi Philipovi sa našťastie nič nestalo

TASR

Foto: archív TASR/AP

Princ Philip, manžel britskej kráľovnej Alžbety II., vyviazol zo štvrtkovej autonehody dvoch vozidiel, ktorej bol účastníkom, bez zranení, zostal však šokovaný a otrasený. Informoval o tom denník Daily Mail.

Článok pokračuje pod videom ↓

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @czenglishteacher on

K nehode došlo približne o 15.00 h miestneho času (16.00 h SEČ) neďaleko kráľovského sídla Sandringham v anglickom grófstve Norfolk. Auto značky Land Rover, ktoré 97-ročný Philip riadil, vychádzalo z vedľajšej komunikácie na cestu A149 pri obci Babingley, kde sa zrazilo s minivanom. Po náraze sa princovo auto, v ktorom sedel okrem neho aj jeho osobný strážca, prevrátilo na bok.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by British Royal Family (@royal.house.of.windsor) on

Philip aj jeho ochrankár zostali po nehode nezranení, v minivane utrpeli ľahké zranenia dve osoby, ktoré ošetrili v neďalekej nemocnici. Buckinghamský palác potvrdil, že za volantom Land Roveru sedel manžel britskej kráľovnej. Jeden zo svedkov nehody, ktorí Philipovi pomáhali vystúpiť z prevráteného vozidla, uviedol, že princ bol pri vedomí, ale bol šokovaný a otrasený. Privolaný lekár po prehliadke potvrdil, že Philip neutrpel nijaké zranenia. Princ aj vodič druhého vozidla sa podrobili dychovým skúškam, ktorých výsledok bol negatívny, informovala televízia Sky News.

Od nástupu Alžbety II. na trón v roku 1952 plní princ Philip dôležitú úlohu v mnohých aspektoch spoločenského života a zastáva mnohé čestné funkcie. Kráľovnú sprevádzal na oficiálnych cestách po celom svete. S kráľovnou majú štyri deti – Charlesa, Anne, Andrewa a Edwarda -, osem vnúčat a šesť pravnúčat. V roku 2017 sa Philip kvôli zdravotným problémom stiahol z verejného života.