Ďalšia herečka povedala, že svoje deti kúpe len, keď zapáchajú. Experti však prišli na zaujímavú vec

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (kristenanniebell)

Množstvo známych osobností sa v poslednej dobe vyjadrilo ku kúpaniu svojich detí po tom, čo Ashton Kutcher a Mila Kunis odhalili, že svoje deti umývajú len vtedy, keď zapáchajú.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Brightside, nedávno sa k tomu vyjadrila aj obľúbená herečka Kristen Bell. Tá odhalila, že kúpanie detí denne je zbytočné a ona to nerobí. Povedala tiež, že predtým spolu s manželom Daxom Shepardom kúpali svoje dve deti každý večer predtým, než ich uložili do postele. Bola to ich rutina, kým nezačali ich dcéry chodiť do postele samy.

Občas ich zabudla umyť

Potom na to postupne začali zabúdať a hocikedy sa stalo, že ich aj 5 alebo 6 dní nekúpali. Neskôr si uvedomili, že je to preto, lebo ich deti jednoducho nezapáchajú, tak ich začali umývať len vtedy, keď ich bolo cítiť. Obaja to však zvážili. Nakoniec Kristen povedala, že je veľkým fanúšikom kúpania len vtedy, keď je cítiť zápach, pretože to nám „samotná biológia“ ukazuje, že je čas na kúpeľ.

Chce šetriť vodou

41-ročná herečka ďalej vysvetľovala svoje dôvody a ukázalo sa, že to nie je len taký výmysel. Kalifornia zápasy s nedostatkom vody, preto je nevyhnutné šetriť pitnou vodou. Mnohí ľudia sa to snažia vymyslieť tak, aby sa sprchovali a splachovali vodou, ktorá nie je určená na pitie, nie všade sa to však dá. Kristen tiež povedala, že sa sprchuje zároveň so svojimi dcérami, aby vodou čo najviac šetrili.

Okrem toho, podľa expertov nie je nevyhnutné, aby sa deti kúpali každý deň. Stačí pokojne aj párkrát týždenne. Keď sa dostanú do puberty, je to samozrejme iné. Dospelí ľudia sa potia inak ako deti, ktoré zapáchajú len málokedy. V skutočnosti môže nadmerné kúpanie spôsobiť, že ich pokožka bude suchá a dokonca sa im môže začať tvoriť ekzém.

Ako často kúpete vaše deti vy?