Tieto albínske dvojičky z Brazílie spôsobili svetovú senzáciu! Ich unikátna krása dobýja módny priemysel

Lucia Mužlová

Svoju inakosť nemilujú už len ony, ich unikátny zjav očaril z hodiny na hodinu celý módny priemysel. Reč je o dvojičkách z Brazílie.

Článok pokračuje pod videom ↓

interez4Lara a Mara Bawar nepatria medzi tradičné detské modelky, ktoré do reklám a kampaní pravidelne obsadzujú všetky modelingové agentúry.  11-ročné dvojičky sa narodili ako albínky, čo znamená, že ich pokožka ale aj ochlpenie nemá žiadnu pigmentáciu. Aj napriek tomu sa takmer z jedného dňa na druhý stali svetovou senzáciou. Záujem o ne majú rôzne svetové značky i špičkoví dizajnéri.

Sestry, ktoré žili svoj detský bezstarostný život v São Paulo, objavil v roku 2016 švajčiarsky fotograf Vinicius Terranova.

Vinicius Terranova

Unikátnosť brazílskych dvojičiek umelca očarila natoľko, že sa rozhodol vytvoriť  projekt s názvom „Flores Raras“, čo v preklade znamená „unikátne kvetiny“.

Vinicius Terranova

Švajčiar svojim fotoaparátom zachytil Laru a Maru, ako aj ich staršiu sestru Sheilu, ktorá albinizmus nemá.

Vinicius Terranova

Dvojičky odvtedy pútajú pozornosť médií, verejnosti i veľkých značiek. Ako modelky sa predstavia v kampaniach Nike, Insanis či Bazaar Kids.

Vinicius Terranova

„Albinizmus je podľa nás krásny. Milujeme svoje vlasy, farbu našich vlasov a pokožky,“ prezradila Lara v rozhovore.

Vinicius Terranova

Jej sestra Mara dodala: „Vyrastať ako albínky bol pre nás úžasný pocit, milujeme našu unikátnu krásu. Vyzerať inak je skvelé.“

Vinicius Terranova

„Moje umenie zobrazujú krásu vo svojej rozmanitosti,“ povedal autor projektu, ktorý sa rozhodol dokonca presťahovať do brazílskeho São Paula.

Vinicius Terranova

Aj napriek tomu, že ich 13-ročná sestra albínkou nie je, zmluvy podpísala spoločne s mladšími dvojičkami.

Vinicius Terranova

„Je fantastické vidieť, že naša krása je cenená pre svoju inakosť,“ prezradila Sheila o nečakanom úspechu sesterského tria.

Vinicius Terranova

Sestry majú v súčasnosti viac ako 6 500 fanúšikov na Instagrame, číslo však porastie, keďže trio čaká v blízkej budúcnosti viaceré kampane.

Vinicius Terranova

zdroj: babskeveci.sk, boredpanda.com