Princ Harry a Meghan sa rozhodli zakročiť. Fotografie 14-mesačného Archieho sa dostali na verejnosť

Lucia Mužlová , SITA

Foto: Profimedia

Zrejme nikomu z nás by sa nepáčilo, keby nám súkromie neustále narúšali fotografi. Princ Harry a Meghan sa rozhodli zakročiť. Vyhotovené snímky podľa nich porušujú ich právo na súkromie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan podali v Spojených štátoch žalobu za údajné fotografovanie ich syna dronmi. V nej uvádzajú, že v čase obmedzenia pohybu v dôsledku koronavírusu nemenovaná osoba fotografovala 14-mesačného Archieho, keď boli doma.

Vojvoda a vojvodkyňa, ktorí po tom, ako na jar odstúpili od kráľovských povinností, žijú v Los Angeles, tvrdia, že snímky porušujú ich právo na súkromie. Žalobu podali vo štvrtok v Los Angeles, informuje spravodajský portál BBC.

Foto: Profimedia

Aj oni majú právo na súkromie

„Každému človeku a členovi rodiny v Kalifornii zákon garantuje právo na súkromie v ich domovoch. Žiadne drony, helikoptéry a teleobjektívy im toto právo nemôžu odobrať. Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu podávajú žalobu, aby ochránili právo ich malého syna na súkromie v ich dome, bez obťažovania fotografmi, a odhalili a zastavili tých, ktorí sa z týchto nelegálnych činov snažia profitovať,“ vyhlásil právnik dvojice Michael Kump.

Neustále ich obťažujú

Harry a Meghan
Foto: archív TASR/AP

Ako sa okrem iného v žalobe uvádza, Harryho a Meghan neprestajne obťažujú paparazzovia, ktorí ich dokonca v Los Angeles sledovali domov, lietali nad nimi helikoptérami a robili diery do ich bezpečnostného oplotenia.

Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu už viackrát podnikli súdne kroky proti „invazívnym“ bulvárnym médiám. Vo Veľkej Británii sa Meghan súdi s bulvárnymi novinami Mail on Sunday a ich vydavateľom Associated Newspapers za porušenie jej práva na súkromie a autorských práv.

Najnovšie články