Mamička priznala, že svoje dieťa ukladá na nočný spánok o pol piatej. Ľudia si ju poriadne podali

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Mamička poukázala na to, že svoje 18-mesačné dieťa ukladá na nočný spánok o 16.30, pokiaľ počas dňa nespalo. Za jej rozhodnutie ju však mnohí ľudia odsúdili.

Článok pokračuje pod videom ↓

Danielle Mitchell, o ktorej informoval portál Tyla, zverejňuje videá zo svojho života, vrátane výchovy svojho syna a diskusie o problémoch rodičovstva. Jedno z jej nedávnych videí vyvolalo mierny rozruch po tom, čo prezradila, že svojho syna často uloží spať už o 16.30. Robí tak vtedy, keď jej pri jeho vyzdvihnutí zo škôlky povedia, že na obed nespal.

Názory na to sa líšia

Podľa nej ak je mrzutý a unavený, nemá zmysel snažiť sa ho udržať hore, pretože to bude len horšie. Normálny čas, kedy chodí spávať, je 19.30. Verí, že keď ho takto skoro uloží do postele, je to pre neho správne. Mnohí ľudia s ňou však nesúhlasia a myslia si, že nemá pravdu.

@living.transparently We listen to our bodies round here! #toddlermom #toddlersleep #overtiredbaby #tiredtoddler #earlybedtime ♬ original sound – Danielle Mitchell

Každé dieťa je iné

Podľa niektorých bez ohľadu na to či spal, alebo nespal, je strašne skoro, keď ho dá spať o pol piatej poobede. Jedna mamička sa ozvala a povedala, že keby to urobila ona, jej dieťa by bolo hore už o tretej. Iní zase tvrdia, že toto vôbec neskúšajú preto, lebo ich dieťa by sa po dvoch hodinách zobudilo a boli by s ním hore až do polnoci.

Odborník má jasnú odpoveď

Niektorí si však myslia, že keď sa dieťa snažia udržať dlho hore, znamená to pre nich to, že sa v noci viackrát budia, pretože má nepokojný spánok. Ozval sa však aj odborník, ktorí si myslí, že žena robí správnu vec a že je vždy lepšie dať dieťa spať skôr. Všetko je však veľmi individuálne a dôležité je dodržať rutinu.