Svetová cestovná kancelária zverejnila sťažnosti svojich zákazníkov. Neuveríte, čo všetko dovolenkárom vadí

Michal Blaško

Ľudia sú zvláštne stvorenia. Väčšinou to u nich funguje tak, že sú večne nespokojní. No a zdá sa, že najnespokojnejšie bytosti na tomto svete sú dovolenkári. 

Nemyslíme však tých, ktorí chodia spoznávať iné kúty našej planéty, cestujú naprieč krajinami a objavujú krásne miesta, no skôr takých, ktorí si objednajú klasickú dovolenku v cestovnej kancelárii a 11 dní sa „vyvaľujú“ na pláži. Najvyhľadávanejšie sú pieskové pláže, no piesok vie byť veľký problém. Ak sa nenapíše v brožúrke, že tam bude veľa piesku, dovolenkári s tým vedia mať obrovské osobné problémy. Veď sa im dostane všade a o tom ich nikto neinformoval. 

Pred pár dňami zverejnila známa celosvetová cestovná kancelária Thomas Cook Holidays sťažnosti, ktoré im chodia na dennej báze od nespokojných zákazníkov. Dopredu vás upozorňujeme, že pri niektorých si budete myslieť, že ľudstvo už nemá žiadnu šancu na zmenu. My sa budeme ešte asi dlho škrabať na hlave a rozmýšľať, či môžu ľudia skutočne riešiť podobné veci. Och bože a tie ryby. Kto by to bol povedal, že v mori žijú ryby…


V Puerto Vallartato bolo príliš veľa lenivých obchodníkov. Často som si potreboval kúpiť nejaké veci popoludní, no oni mali zatvorené kvôli sieste. Mala by byť zakázaná.


Keď som cestoval naprieč Indiou, bol som zhrozený z toho, že každá reštaurácia mala jedlá s kari. Nemám rád štipľavé jedlá.


Na plážach by mali zakázať opaľovanie hore bez. Môj manžel chcel odpočívať, no bol z tohto veľmi rozrušený.


Zistili sme, že piesok nebol vôbec taký, ako ste uviedli v brožúrke. V brožúrke bol biely, no na pláži bol žltý.


Išli sme na dovolenku do Španielska a mal som problém s taxikármi, pretože hovorili iba po španielsky.


Kúpili sme si výlet do aquaparku. Nikto nám však nepovedal, že si máme priniesť vlastné plavky a uteráky. Mysleli sme si, že budú v cene.


Na pláži bolo príliš veľa piesku. Vždy, keď sme sa vrátili na izbu, museli sme všetko čistiť.


Nikto nás nevaroval, že v mori budú ryby. Všetky naše deti boli z toho vystrašené.Cesty boli príliš deravé a rozbité, takže sme si cestou autobusom do nášho hotelu nemohli prečítať bedeker. Nevedeli sme tak o mnohých veciach, ktoré sme si mohli užiť počas dovolenky.


Brožúrka hovorila, že tam bude plne vybavená kuchyňa. My sme však nikde nevedeli nájsť krájač na vajíčka.


Keď sme boli v Španielsku, bolo tam príliš veľa španielsky hovoriacich ľudí. Recepčný hovoril po španielsky, jedlo bolo španielske. Nikto nám dopredu nepovedal, že tam bude toľko cudzincov.


Trvalo nám až 9 hodín, kým sme z Jamajky doleteli domov do Anglicka. Američanom to trvalo iba tri hodiny. Zdá sa mi to neférové.


Pri čakaní na loď sme museli čakať v rade vonku, kde nebola klimatizácia.


Uštipol ma komár. V brožúrke ste však žiadne komáre nespomínali.


Myslím si, že by malo byť v brožúrke napísané, že v miestnom obchode nepredávajú zázvorové sušienky, pudingové krémy či keksíky, ako u nás.


So snúbenicou sme si objednali izbu s oddelenými posteľami, no aj napriek tomu sme dostali obrovskú spoločnú posteľ. Žiadame odškodnenie za to, že moja snúbenica otehotnela. Nestalo by sa tak, ak by sme mali izbu s oddelenými posteľami.


Pozri aj: 10+ detí, ktoré zobrali inštrukcie od svojich rodičov až príliš doslovne

zdroj: cestujemespolu.com, NewsRoom 24

Najnovšie články