Na Slovensko sa opäť vracia zima: Chladné počasie ku nám opäť dorazí už v tento deň

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Slovensko zažíva maximálne vysoké teploty, a to napriek tomu, že v kalendári ešte stále vládne zima. Tá sa však o pár dní končí. Zimy sa však ešte stále úplne nezbavíme.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Imeteo, na Slovensko mieri vlna chladného počasia, ktorú môžu spustiť práve búrky. Tohtoročná zima sa už blíži ku svojmu koncu a jej oficiálnym koncom je posledný februárový deň. Vonku to však rozhodne na zimu nevyzerá a ukazujú to aj dáta.

Jedna z najteplejších zím

„Začína byť takmer isté, že tohtoročná zima bude patriť k tým najteplejším v novodobej histórii a zrejme bude aj historicky najteplejšia. Vonku to vyzerá v týchto dňoch jarne, avšak zima ešte rozhodne nikam neodchádza. Pripomenú nám to už nasledujúce dni. Chystá sa totiž ďalšia vlna výrazného ochladenia,“ uvádza portál.

Foto: unsplash

Prichádza chladné počasie

Až do piatka nás čaká prevládajúce jarné a veľmi teplé počasie. Už vo štvrtok sa však bude počasie mračiť, hoci teploty budú stále nadpriemerne teplé. Stúpať budú nad hranicu +10 °C. „Zmena príde v piatok, kedy k nám od severozápadu začne postupovať studený front. Ten prinesie na viaceré miesta nášho územia dážď. Sneženie sa očakáva len vo vysokých polohách a len postupne, ako sa začne ochladzovať, bude hranica sneženia klesať do nižších nadmorských výšok.“

Vráti sa aj sneženie