Toto sú veci, ktoré by ste v žiadnom prípade nemali robiť v predvečer Nového roka. Mohli by vám do rodiny priniesť nešťastie

Monizz

Sviatky sú a vždy aj boli spájané s mágiou, časom zázrakov. Obvykle pred Novým rokom túžime po zmenách viac, než kedykoľvek predtým a prajeme si, aby bol ďalší rok lepší a lepší a ešte lepší.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Už v minulosti sa robili rôzne úkony, ktoré z hľadiska mágie mali ľuďom pričarovať do rodín dobro. Boli však aj veci, na ktoré keď ste pozabudli, mohli vám priniesť veľké nešťastie.

Čo v predvečer nerobiť?

V predvečer Nového roka by ste rozhodne nemali používať nič, s čím idete robiť po prvýkrát. Ak ste teda dostali na Vianoce krásny šperk, na Silvestra si ho na krk rozhodne nevešajte. Môže vám to priniesť smolu.

pixabay.com

Traduje sa, že počas silvestrovského večera by ľudia nemali chytať gombíky. Vraj tak pred sebou nechajú staré problémy a presnú si ich do ďalšieho roka. Vyhýbať by ste sa preto mali obľúbeným blúzkam a všetkým veciam, na ktorých je treba zapínať gombíky. Absurdné?

Ak vám 30. decembra odletel z čižiem podpätok, rozhodne ich nezanášajte k obuvníkovi ešte 31. doobeda. Presne toto by ste mali odložiť po Novom roku, inak si do rodiny prinesiete smolu na topánkach.

pixabay.com

Stará tradícia hovorí, že ak si od 31. decembra do 19. januára od niekoho požičiate peniaze, budú vám chýbať počas celého prebiehajúceho roka. V tomto období by ste sa teda podľa etnológov mali finančne zabezpečiť aspoň natoľko, aby ste vyžili 20 dní bez pomoci druhých. To zasa nie je až taký problém, nie?

Okrem toho si nezabudnite dať do vreciek nejakú tú mincu, pretože Nový rok sa vraj nesmie vítať bez peňazí vo vrecku. Chýbať potom môžu až do ďalšieho nového roka.

pixabay.com

Na Silvestra nekonzumujte morské plody. Obzvlášť to platí na krabov, ale aj iné morské potvorky. Nevedno síce, kde táto tradícia vznikla, no títo podmorskí obyvatelia majú zvyk zdržať sa, čo je v predvečer Nového roka zlé znamenie. Môžu vám významne sťažiť riešenie starých problémov.

Pozitívne myslite. Na Silvestra si želajte čokoľvek, no nikdy v želaní nepoužite slovíčko „NIE“ a iné podoby a formy záporov. Aby sa vám želanie splnilo, je vraj nutné vysloviť ho pozitívne. Ak si napríklad želáte peniaze, nepovedzte „Už nechcem byť chudobný“ ale povedzte „Chcem sa stať bohatým“.

pixabay.com

Pred Novým rokom by ste si podľa starých pohanských zvykov mali nájsť čas a napísať list. V ňom by ste mali vyjadriť vďačnosť za všetko dobré, čo sa vám v starom roku prihodilo. Tiež by ste mali napísať, čo by ste si priali v tom nasledujúcom.

Aj vy dodržiavate nejaké zvyky, alebo tradície v predvečer Nového roka, alebo na povery vôbec neveríte? Dajte nám vedieť v komentároch.

pixabay.com

Pozri aj: Keď som začala pociťovať bolesti, tento jednoduchý cvik, ktorý mi poradila odborníčka ma doslova zachránil. Funguje na krk, chrbticu a aj ramená

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

Najnovšie články