Experti v tom majú jasno. Toto je 10 prísnych pravidiel kráľovskej rodiny, vďaka ktorým bude princezná naozaj každá

Gabriela Kinčoková

Veľké šialenstvo ohľadom kráľovskej rodiny sa v posledných týždňoch ustálilo. Stále sú však najviac preberanou rodinou sveta. Sú dokonale elegantní, či už ide o mužov alebo ženy z tejto známej rodiny. Existujú však pravidlá, ktoré sú veľmi prísne a celá kráľovská rodina ich musí dodržiavať. Nie je to pre nich ľahké a preto sa veľakrát stane, že sa objaví nejaký ten prešľap. Najťažšie to majú dámy. Správať sa ako pravá princezná dá veľmi zabrať. Čo všetko to obnáša?

Článok pokračuje pod videom ↓

#1 Správne sedieť je dôležité

Skutočná princezná sa dá rozlíšiť na základe jedného hlavného a základného znaku. Stačí sa pozrieť ako sedí. Potrebné je sedieť ako dáma. Dámy z kráľovskej rodiny nemôžu sedieť tak, že si jednu nohu budú prekrývať. Horná noha by sa nemala voľne pohybovať vo vzduchu. Musí byť pevne pritlačená k druhej nohe. Takto musia sedieť aj v prípade, že ide o neformálne stretnutie. Existujú 2 hlavné pózy: „Slant“ a „Cambridge cross“. Základom je sedieť rovno a nenakláňať sa váhou na kreslo. Brada musí byť rovnobežná s podlahou, nohy ba mali byť ohnuté a členky by mali byť spojené. Ak chcete sedieť v polohe „Cambridge cross“ je potrebné aby ste nohy prekrížili a jemne ich ohli v kolenách. Obe tieto polohy vizuálne predlžujú nohy.

#2 Kabelku držte oboma rukami

Na oficiálnych podujatiach si dámy držia kabelku oboma rukami. Ak si potrebujú ruku uvoľniť, kabelku držia len v jednej ruke, nie pod ramenom. Keď si vojvodkyňa sadne nikdy kabelku nedá na stôl či na zem. Kabelku umiestni na stoličku medzi chrbát a zadnú operadlo stoličky. Zriedkavo si položí kabelku na stehná.

#3 Pripravte sa na stretnutie s hosťami vopred

V prípade, že ste pozvali svojich známych na príjemné posedenie nezabudnite, že kráľovská rodina nenechá nikdy nikoho čakať. Namiesto toho začnite pripravovať veci skôr. Nezabudnite na peknú výzdobu.

#4 Dajte si záležať na pozvánkach

Dajte svojim hosťom elegantne vedieť, že ich pozývate na párty či rodinné stretnutie. O Kate Middleton je známe, že svojim hosťom rozposiela krásne online pozvánky či pohľadnice. Ďalším veľmi dôležitým bodom je napísať na pozvánku, kedy oslava končí. Je to dôležité práve preto aby ľudia nezneužívali príliš dlho vašu pohostinnosť a ochotu.

#5 Pozdravte svojich hostí bozkom alebo podaním ruky

Členovia kráľovskej rodiny zdravia svojich hostí letným bozkom najprv na pravé a následne na ľavé líce. Avšak na akciách, kde vojvodkyňa ľudí nepozná používa zdvorilé podanie ruky. Pri návšteve iných krajín používa vojvodkyňa mieste zvyky. Napríklad pri návšteve Nového Zélandu použila pozdrav, kde sa ľudia dotknú nosmi.

#6 Nezabudnite sa zvítať s každým hosťom

Najdôležitejšie je zaistiť, že každý hosť sa cíti dobre. Samozrejme nie je dôležité sa s každým rozprávať pol hodinu. Dôležité je zabezpečiť aby ste s každým strávili určitý čas aby sa nikto necítil o nič ukrátený. Pred začiatkom podávania jedla je dôležité byť zvítaní.

#7 Po troch sústach položte príbor

Kráľovská rodina má naozaj vznešené pravidlá. Jedno z nich platí aj pri jedle. Akonáhle vojvodkyňa začne jesť, väčšinou si dá tak 3-4 sústa a položí príbor. Kráľovská rodina tiež nemôže začať jesť skôr ako samotná kráľovná. Tiež treba sledovať tempo, pretože akonáhle kráľovná skončí s jedlom, mali by skončiť aj ostatní.

#8 Správne držanie šálky

Pravidlá etikety kráľovskej rodiny hovoria, že šálka by sa mala držať inak. Šálka s čajom by sa mala držať tak, že palec a ukazovák by sa mali stretnúť na rukoväti a prostredník musí byť pod rukoväťou.

#9 Toaleta musí byť dokonale čistá

Nikdy nehovorte nahlas, že musíte ísť na toaletu. Treba sa postaviť od stola, ospravedlniť sa a odísť. Toaleta musí dokonale čistá. Nemalo by tam chýbať mydlo, krém na ruky a čisté uteráky. Nie je však vhodné ak tam necháte časopisy či aromatické sviečky, pretože to nie je hygienické. Nezabudnite nato, že toaletný papier musí byť umiestnený tak, aby jeho koniec bol smerom hore a nie dole (viď obrázok).

#10 Buďte dobrý k svojmu okoliu

Táto vlastnosť nemôže chýbať dobrej princeznej či vojvodkyni. Vojvodkyňa musí byť dobrá, láskavá, starostlivá a citlivá. Tieto vlastnosti sú veľmi prospešné a ľudia si vás budú oveľa viac vážiť. A to, čo dáte sa vám jedného dňa vráti.

Bonus:

Na fotografii je odborníčka na etiketu, ktorá ukazuje jednoduché cvičenie nato, ako trénovať nato stať sa princeznou. Môžete začať trénovať.

Pozri aj: Po týždni ju nespoznáte! Domáce hnojivo na orchideu, ktoré vás nebude stáť takmer nič a kvety zarodí ako zázrakom

Gabriela, brightside.me