Princeznú Charlotte čaká jej veľký deň. Kate čoskoro zverejní dosiaľ nevídané fotografie

Kristína Hagarová

Foto: archív TASR

Princeznú Charlotte čaká piateho septembra veľký deň. Nasleduje svojho brata princa Georgea a nastupuje prvý raz do školy. Informoval tak portál Harpersbazaar. Kensingtonský palác pri tejto príležitosti zverejní aj fotografie.

Budú ju sprevádzať obaja rodičia

V čase, keď nastupoval do školy princ George s ním bol len jeho otec princ William, pretože jeho mama Kate sa v tej chvíli necítila dobre. Očakáva sa však, že malú princeznú prídu podporiť obaja rodičia, ako informoval Kensingtonský palác. Princezná nastupuje na školu Thomasa Battersea v Londýne, rovnako ako jej brat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený (fan) The Duchess of Cambridge (@hangwithkatemiddleton),

Riaditeľ školy bol nadšený

Riaditeľ školy bol podľa hovorcu nadšený, keď v máji 2019 oznámili, že Charlotte nastúpi na rovnakú školu. Podľa portálu People stojí školné na súkromnej škole okolo 23 000 dolárov (cca 20 840 eur) ročne. Princ George bol vo svoj prvý deň poriadne nervózny, avšak jeho rodičia povedali, že do školy chodí rád.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Cambridge Family fan page (@kate_william_family.ir),

Princ George miluje balet

Okrem klasických predmetov ako matematika, angličtina, veda a história, sa v škole učia aj francúzštinu, výpočtovú techniku, drámu a majú aj hodiny baletu. V prvom roku princ William povedal, že George má balet veľmi rád.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený katemiddleton_area (@katemiddleton_area),

Súrodenci sú si blízki

Podľa zdrojov sa Charlotte do školy veľmi teší a nemôže sa dočkať, kedy bude s Georgeom na jednej škole. „Sú si veľmi blízki,“ povedal. Očakáva sa teda, že jej veľký brat v prvé dni pomôže a bude sa mať o koho oprieť. O malej princeznej sa však hovorí, že je veľmi milá a sebavedomá a že neustále rozpráva, preto sa predpokladá, že sa v škole len tak ľahko nestratí.

Snáď sa malej Charlotte bude v škole páčiť rovnako, ako jej veľkému bratovi.

0
Komentovať