Fotografi zachytili kráľa Karola tesne pred operáciou. Mnohým ľuďom na zábere neušiel dôležitý detail

Dana Kleinová

Foto: Profimedia

K hospitalizovanej princeznej sa pridal už aj kráľ. Fotografi zachytili jeho cestu do nemocnice, na ktorej ho sprevádzala jeho manželka. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako sme vás informovali v článku, Kate Middleton skončila v nemocnici, kde musela podstúpiť operáciu a najbližšie týždne sa z nej bude zotavovať. Podľa informácií Daily Mail sa k nej dnes ráno pridal aj kráľ Karol III., ktorý najprv svoju nevestu navštívil, kým začal vlastnú liečbu. Monarcha sa bude rovnako ako ona liečiť na londýnskej klinike.

Foto: Profimedia

Teší sa na návrat do práce

Správy o hospitalizácii kráľa Karola III. sa objavili už minulý týždeň, kedy Buckinghamský palác vysvetlil, že kráľov stav nie je vážny. Okrem toho Camilla minulý štvrtok pri návšteve umeleckej galérie v Aberdeene povedala, že je „v poriadku“ a „teší sa na návrat do práce“.

„Stav Jeho Veličenstva je neškodný a budúci týždeň navštívi nemocnicu na nápravný zákrok. Kráľove verejné stretnutia budú odložené na krátke obdobie zotavenia,“ vyhlásil Buckinghamský palác spolu s informáciou, že Karolovou diagnózou je zväčšenie prostaty.

Hovorca Buckinghamského paláca dnes ráno informoval: „Kráľ bol dnes ráno prijatý do londýnskej nemocnice na plánované ošetrenie. Jeho Veličenstvo by sa chcelo poďakovať všetkým, ktorí za posledný týždeň poslali svoje želania, a teší sa, že sa dozvedel, že jeho diagnóza má pozitívny vplyv na povedomie o zdraví verejnosti.“

Karola odfotili pri príchode na londýnsku kliniku v Marylebone asi o 9:00 h, niekoľko minút po odchode z Clarence House. Kráľa na ceste do nemocnice sprevádzala jeho manželka Camilla, čo niektorí považujú za nezvyčajný krok, keďže zosnulá kráľovná a princ Philip bežne šli do nemocnice sami.

Najnovšie články