Katka Koščová sa stala obeťou odporného podvodu. Tieto slová nikdy nepovedala, toto je jej vysvetlenie

Dana Kleinová

Foto: Instagram (katarina.koscova)

Katka Koščová sa opäť stala obeťou podvodu. Odkedy sa jej podarilo výrazne schudnúť, rôzni podvodníci využívali jej fotografie, propagujúc svoje výrobky na chudnutie. Tentoraz však zašli ešte ďalej.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako varovala samotná Katka na sociálnych sieťach, internetom koluje jej video, v ktorom tvrdí, že schudla metódou Petra Minárika. V skutočnosti však ide len o predabované video. Pôvodné video je z podcastu, v ktorom bola speváčka hostkou, a cezeň je prostredníctvom umelej inteligencie vložený jej hlas, no tieto slová v skutočnosti nikdy nepovedala.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Katarína Koščová (@katarina.koscova)

Propagujú zázračné chudnutie

Reakciu na toto video nahrala Katka na TikTok Denníka N. Video začína falošným videom, v ktorom deepfake Katkiným hlasom hovorí: „Volám sa Katarína Koščová a metódou doktora Petra Minárika som za dva týždne schudla 23 kilo.“ V ďalšom videu sa už objavila pravá Katka Koščová a vysvetlila, že hoci pán Minárik skutočne existuje, neschudla jeho metódou a aj jeho meno bolo týmto falošným spôsobom zneužité.

„Toto je veľmi strašidelné, keď počujete svojím hlasom, hovoriť seba veci, ktoré ste nikdy v živote nepovedali,“ dodáva speváčka.

K tejto téme sa následne vyjadrila aj na svojom profile na sociálnych sieťach. Napísala: „Nenechajte sa oklamať. Žiadne kvapky, ani tablety na chudnutie nefungujú. Funguje zdravý kalorický deficit, ktorý vznikne úpravou jedálnička a pohybom. A fungujú skvelí vyštudovaní nutriční terapeuti, ktorí vás v tom stravovaní vedia zorientovať, to je skutočná investícia do vášho zdravia.“

„Neexistujú skratky v tejto téme akokoľvek by sme si to priali, no neexistujú, ak si nechceme ublížiť. Tak vás poprosím, neinvestujte do žiadnych prapodivných prípravkov, investujte do seba múdro, pod dohľadom vzdelaného odborníka,“ dodala speváčka.

@dennikntiktokÉra deepfakes. Je strašidelné, keď počujete hovoriť vety, ktoré ste nikdy nepovedali.♬ original sound – Denník N

Najnovšie články