Toto je skutočný dôvod, prečo si Indiáni nechávali narásť dlhé vlasy! Pravda vás naozaj prekvapí

Lucia Mužlová

Všetci poznáme príbeh o Samsonovi a Dalile, kde Samson mal nadľudskú silu, ktorá mohla byť porazená jedine tak, že mu budú odrezané jeho dlhé vlasy a Dalila ho nakoniec zradila a vlasy mu odrezala. Čo sa týka Indiánov, tí verili, že vlasy sú vonkajšou projekciou nervového systému, že sú zodpovedné za prenos informácií.

Článok pokračuje pod videom ↓
indiani1
thespiritscience.net

Niektoré nasledujúce informácie boli utajované kvôli vojne vo Vietname. Objavila sa teória, že v priebehu konfliktu,boli do indiánskych rezervácií vyslaní špeciálni vojenskí agenti, hľadajúci mladých, tvrdých, talentovaných mužov, ktorí boli zbehlí v boji a vedeli sa dobre a nepozorovane orientovať v nerovnom teréne. Muži s dobrou povesťou, tí najlepší bojovníci, mali zdanlivo až nadprirodzené schopnosti. Keď však muži narukovali a ocitli sa v reálnom boji, všetky nadprirodzené schopnosti zmizli.

indiani2
pixabay.com

Po mnohých zlyhaniach a stratách americké ozbrojené sily vypracovali štúdiu, aby sa dostali na koreň problému. Testy vykonané na pôvodných obyvateľoch prebiehali nasledovne. Nový regrút (skaut, ktorý narukoval do vojny – pozn. redakcie) začínal svoj tréning v noci. Keď zaspal, priblížil sa k nemu ozbrojený nepriateľ. Často mal nasledovať nejaký svoj „šiesty zmysel“, namiesto úteku radšej predstierať spánok. Keď bol útočník dostatočne blízko, regrút ho chytil a mal byť schopný ho prekonať. Regrút už dávno pred tým, ako sa útočník priblížil, vedel, že mu hrozí nebezpečenstvo. Bol prebudený istou silou a o nepriateľovi vedel ešte skôr, ako ho bolo vôbec možné počuť. To boli naozaj až „nadprirodzené“ schopnosti.

indiani3
pixabay.com

Po základnom tréningu však všetci muži, ktorí narukovali, zlyhali. Talent a zručnosti, ktoré mali pri výcviku v rezervácii zrazu zmizli a regrúti nespĺňali to, čo sa od nich očakávalo. Keď sa ich neskôr pýtali, ako je možné, že vycvičený chlap, ktorý má „zázračné“ schopnosti ich v boji zrazu stratí, všetci odpovedali rovnako. Svoj šiesty zmysel stratili spolu so svojimi vlasmi. Prestali cítiť nepriateľa a ich prirodzená intuícia už nebola vraj taká spoľahlivá.

indiani4
indiancountrytodaymedianetwork.com

Následne na to boli zahájené testy, ktoré skúmali mužov, ktorých kvôli vojne museli povinne ostrihať, a ktoré skúmali tých, ktorým dovolili si ponechať dlhé vlasy. Porovnali ich schopnosti. Ako iste tušíte, testy potvrdili, že muži s dlhými vlasmi boli aj naďalej schopní vnímať svoj šiesty zmysel a nepriateľa odhaliť skôr, ako sa o niečo pokúsil. Tí ostrihaní vo svojich úlohách zlyhávali.

indiani5
pinterest.com

Sally bola vydatá za psychológa, ktorý pracoval v nemocnici s vojnovými veteránmi, ktorí trpeli posttraumatickými poruchami. Väčšina z nich slúžila vo Vietname. Jedného dňa sa Sallyn manžel vrátil domov s obrovskou kopou papierov a zložkami, ktoré súviseli s rôznymi štúdiami z vojnového obdobia. Z obsahu bol v šoku a navždy zmenil svoj život. Od tej chvíle si nechal narásť bradu, vlasy a nikdy sa neostrihal. Nasledovali ho aj niektorí jeho kolegovia. Odôvodňoval to práve tým, že jeho vlasy a chlpy sú akési „tykadlá“, ktoré napomáhajú lepšie vnímať okolie a zlepšujú jeho šiesty zmysel a intuíciu.

indiani6
pixabay.com

V priebehu miliónov rokov sa cicavce prispôsobovali prostrediu, v ktorom žijú. Prežitie v najtvrdších podmienkach možno považovať za malý zázrak. Čo s určitosťou vieme, je, že každá časť nášho tela je prepojená a dokopy tvorí jeden celok. Narušenie zdanlivo nepodstatnej časti však môže narušiť celý systém. Predstavte si, že vo vašich vlasoch je vaša sila a niekto vám ich odstrihne. Indiáni veria, že ostrihanie vlasov vyvoláva problémy v našom živote a súvisí s tým, ako vnímame prostredie okolo nás.

indiani7
indianinthemachine.com

Pozri aj: Toto je jediná vec, ktorú muži chcú viac ako sex! Nikdy však o tom nehovoria

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), thespiritscience.net