Po nepodarenom zákroku sa skrývala, teraz je na titulke svetoznámeho magazínu: Linda Evangelista sa už nechce skrývať

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Linda Evangelista sa naplno vracia do sveta modelingu, a to v poriadnom štýle. Stala sa súčasťou ďalšej veľkej spolupráce, odkedy sa minulý rok otvorila a prehovorila o svojej nočnej more z kozmetickej chirurgie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Tento raz sa objavila na obálke svetoznámeho módneho časopisu Vogue. Na fotografiách pózuje po šiestich rokoch od nevydareného zákroku. Napriek tomu, že predtým nechcela ani vychádzať z domu, teraz sa rozhodla, že sa svetu ukáže taká, aká je. Sama seba sa snaží tak aj milovať.

Hanbila sa vyjsť na ulicu

Podľa People bude už v septembri Linda Evangelista hostiť špeciálnu módnu prehliadku v New Yorku pod značkou Fendi. Napísala o tom aj na svojom Instagrame, kde povedala, že je veľmi vďačná všetkým, ktorí sú do projektu zapojení. V septembri 2021 napísala emotívny príspevok, ktorý opísal, prečo ju už dlho nevideli na žiadnej módnej prehliadke či fotení.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Linda Evangelista (@lindaevangelista)

„Bola som brutálne znetvorená,“ napísala. Linda tiež v septembri podala žalobu na kliniku, ktorá jej ujmu spôsobila. Žiadala od nich náhradu škody vo výške 50 miliónov dolárov. Mala na sebe „prebytočné množstvo kože“ a neustále priberala, lekár jej povedal, že žiadne diéty ani cvičenie tento problém nevyriešia.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Linda Evangelista (@lindaevangelista)

Svoju prácu milovala

Bohužiaľ bola obeťou zriedkavých vedľajších účinkov. Teraz sa však už nechce skrývať. „Dúfam, že sa dokážem zbaviť hanby a pomôžem iným ľuďom, ktorí sú v rovnakej situácii ako ja. To je môj cieľ,“ napísala. Ako sme vás už raz informovali, modelka absolvovala populárnu procedúru „zmrazovania tukov“, ktorá je propagovaná ako neinvazívna alternatíva k liposukcii a zanechala ju „trvalo zdeformovanú“. Od spoločnosti žiadala odškodnenie 50 miliónov dolárov, keďže kvôli zákroku už viac nemohla pracovať.

Už sa viac nebude skrývať

„Milovala som byť na prehliadkovom móle. Teraz sa bojím, že natrafím na niekoho, koho poznám. Nemôžem však už takto žiť, v úkryte a hanbe. Už som nemohla žiť v tejto bolesti. Som ochotná konečne prehovoriť,“ povedala. Do troch mesiacov po liečbe si Linda začala všímať, že procedúra, ktorá mala jej tuky „zmraziť“ mala opačný efekt a chladom začali tukové bunky narastať.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Linda Evangelista (@lindaevangelista)

Linda si myslela, že robí niečo zle, preto začala cvičiť a menej jesť. „Dostala som sa do bodu, kedy som vôbec nejedla. Myslela som si, že strácam rozum.“ Nakoniec išla na vyšetrenie, kde jej diagnostikovali paradoxnú adipóznu hyperpláziu. Tá postihuje menej ako 1 % pacientov, ktorí proces absolvujú. Spoločnosť jej potom ponúkla nápravu, avšak chceli od nej, aby nikomu nepovedala, čo sa stalo, čo hneď odmietla.