Odborníci sa vyjadrili jednoznačne. Toto je dátum, kedy by ste mali vypnúť kúrenie

Hyriaková Kristína

Foto: archív TASR

Odborníci prezradili presný dátum, kedy by mali ľudia na jar vypnúť kúrenie. Možno zostanete prekvapení, ale je to oveľa skôr, ako by ste si mysleli.

Článok pokračuje pod videom ↓

Portál Ladbible informoval o tom, že odborníci zverejnili presný dátum, kedy by sme mali vypínať kúrenie. Možno budete prekvapení, pretože je to oveľa skôr, ako by ste si mysleli. Mnohí ľudia pri pohľade na prvé slnečné lúče vyťahujú tenisky a tenké bundy, iní neprestávajú kúriť, kým nie je počas dňa aspoň 15 stupňov.

Mnohí ľudia nevedia, ako zareagovať

Niektorí ľudia sa sťažujú na to, že nevedia, ako sa majú obliecť. Ráno býva ešte chladno, poobede však bundu väčšinou nosíte v ruke. Ako je to však s kúrením? Možno vás prekvapí, že podľa odborníka na vykurovanie Jordana Chancea existuje presne stanovený dátum, kedy by ste mali kúrenie vypnúť.

Existuje dátum

Zostáva vám už len pár týždňov, pretože ten deň by mal byť 27. marca, kedy sa mení zimný čas na letný. Hoci neexistuje presná a jediná teplota, kedy by ste mali kúrenie vypnúť, práve deň, kedy sa mení čas, je na to ideálny.

Dobre izolované domy si zachovajú teplo aj vtedy, keď sú teploty nižšie, čo sa v skorej jari stáva. Najlepšie je zvážiť, či stále potrebujete, aby sa vaše kúrenie zapínalo. Mať kúrenie zapnuté len vtedy, keď potrebujete, je ten najlepší spôsob, ako ušetriť.

Najnovšie články