Pomocou týchto jednoduchých trikov priamo od farmára si v obchode dokážete vybrať ten najlepší melón

Michal Blaško

Existuje snáď obľúbenejšie letné ovocie ako melón? Určite to nepreháňame, ak ho takto nazveme. Veď niet lepšieho pocitu, ako si dať počas horúceho letného dňa studený a osviežujúci melón. Nie vždy sa nám v obchode podarí vybrať ten správny, akurát dozretý kus melónu. Ako si však vybrať ten správny? Máme pre vás tieto skvelé tipy.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vyberajte podľa veľkosti

Nevyberajte si tie najväčšie melóny. Naše klimatické podmienky vôbec nemajú predpoklady na to, aby tu vyrástli obrie melóny. Je teda jasné, že boli pestované pomocou umelých hnojív.

Žlté škvrny

Nebojte sa vyberať melóny so žltými škvrnami. Práve tie budú tie najchutnejšie. Žlté škvrny sú znakom zrelosti.

Biostrava
Biostrava

Poklopkajte si

Určite ste už počuli, že si treba po melóne poklepať. Áno, je to pravda. Čím bude vydávať dutejší zvuk, tým je melón zrelší. Zrelosť však môžete otestovať aj iným spôsobom. Stlačte melón z oboch strán, a ak budete počuť jemné prasknutie, melón je váš.

Určte pohlavie

Áno, aj melóny sa dajú rozlíšiť podľa pohlavia. Mužské melóny bývajú väčšie a podlhovastejšie, ženské sú však menšie, mierne sploštené a hlavne sladšie!

Stopka

Zdravie a štýl
Zdravie a štýl

Výborným ukazovateľom zrelosti je aj stopka melónu. Ak je stopka melóna suchá a žltá, melón je určite zrelý. Ak je stopka zelená, melón ešte nie je dozretý.

Vôňa

Je to jednoduché. Melónová šupka má výraznú vôňu. Ak nič necítite, jedná sa o melón, ktorý nebol pestovaný prirodzenou cestou.

Prajeme vám dobrú chuť!

zdroj: takprosto.cc

Najnovšie články