Trápia vás v zime orosené okná? Vďaka šikovnému triku sa vlhkosti môžete zbaviť raz a navždy

Dana Kleinová

Foto: TikTok/@thatpropertyguy / pixabay

Muž sa podelil o jednoduchý spôsob, ako sa zbaviť rosy na oknách. Nemusíte sa tak báť nadmernej vlhkosti, ktorá by mohla viesť k plesniam či iným nepríjemným situáciám.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Tyla, prichádza zimné obdobie, ktoré sa spája s nepríjemnou vecou – rosením okien. Ak si nedáte pozor, môže viesť k vlhkej a plesnivej situácii, ktorú určite doma mať nechcete. Je to bežné najmä v spálňach a mnohí z nás si to ráno všimnú ako prvé, keď roztiahnu závesy a žalúzie. Ako to teda vyriešiť? Jeden muž tvrdí, že pozná odpoveď.

Foto: pixabay

Jednoduché vysvetlenie i riešenie

Muž vo videu vysvetlil, prečo si často všimnete kondenzáciu v jednej konkrétnej miestnosti domu. Video natočil ako odpoveď na otázku, ktorá mu prišla do komentárov. Tá znie: „Vždy sa trápime s rosením, ale iba na jednom okne v celom dome a vždy ráno… to ma mätie.“

Táto situácia má pritom jednoduché vysvetlenie. Hovorí: „Mnoho ľudí vraví, že sa im ráno kondenzuje voda na jednom okne a ja vám garantujem, že to bude okno vašej spálne… cez noc sa vlhkosť z vášho dychu hromadí na studenom povrchu okna. Je to rovnaký princíp, ako keď dýchate na okno.“

Ak chcete vyriešiť tento problém, najlepšou možnosťou je pootvoriť okno alebo zakúpiť odvlhčovač, ktorý odstráni prebytočnú vlhkosť zo vzduchu vo vašej domácnosti. So zimou – a prudkými účtami za energiu – môže byť najlepšou možnosťou práve investícia do odvlhčovača namiesto toho, aby ste strácali cenné teplo otváraním okien.

Najnovšie články