Pozrite sa, aké dekorácie dokážu vyrobiť šikovné ruky mojej mamy. Inšpirovala vás?

Michaela

Po kruto-krutej zime tu máme tak trochu sychravé počasie, počas ktorého je najlepšie si doma spraviť koláč, kávu alebo čaj a venovať sa nejakým obľúbeným činnostiam. Napríklad kreatívnym. Kto by nemal rád kvety? Každý pri pohľade na ne tak trochu pookreje, sú tak krásne. Keď si ich navyše vytvoríte sami, poteší vás to ešte viac. Inšpirujte sa a vytvorte sebe, rodine či priateľkám tieto milé saténové kvetiny, ktoré môžete použiť naozaj ako len chcete.

Článok pokračuje pod videom ↓

Či už ich použiteje len na stôl ako ozdobu, na záclony, alebo ku nim pripevníte zicherku a vznikne vám originálna brošňa… Takto sa z vlastnoručne vyrobených kvetín budete môcť tešiť celý rok.

Čo budete na saténové kvietky potrebovať?

satén a niť

ihla

sviečka alebo zapaľovač

silikónové lepidlo

ľubovoľné ozdoby

Postup:

Nastrihajte saténovú stuhu na rovnaké časti. Jednotlivé časti následne otočte v strede tak, ako vidíte na obrázku. Na spodku si stuhy prevlečieme jednoducho niťou, stačí dvakrát. Takto nám vzniknú samostatné časti kvietku, ktoré spojíte z pomoci nite.

Aby vám vznikol celý kvietok, jednotlivé „poschodia“ kvietka, pričom bude každé inej veľkosti, jednoducho spojíte lepidlom. Keďže sa fantázii medze nekladú, zle neurobíte, ak bude každé jedno poschodie napríklad o odtieň svetlejšie či tmavšie. Do stredu môžete pridať gorálku a kvietok máte hotový.

2 satenove masle
takprosto.cc

Druhý postup možno vyzerá náročnejšie, no vôbec tomu tak nie je, neľakajte sa. Saténovú pásku budeme opäť rezať na rovnaké kúsky, pričom si z jednotlivých kúskov vytvoríme srdiečka, ktorých konce následne nahrejeme nad ohňom. Samotné srdiečka lepíme dokopy do tvaru kruhu s lepidlom, čím vznikne naozaj milý kvietok, ktorý sa pokojne hodí aj do vlasov.

3 satenove masle
takprosto.cc

Tretia voľba je skutočne jednoduchá. Saténovú pásku z jednej strany nastriháme tak, ako vidíte na obrázku. Celú pásku potom už len prevlečieme niťou a vznikne nám takýto roztomilý kvietok.

4 satenove masle
takprosto.cc

Posledný kvietok takisto nie je vôbec náročný. Pásku nastriháme podľa obrázku a rovnako, ako v predchádzajúcom postupe, aj tu spodkom prevlečieme niť a vytvoríme si kvietok.

5 satenove masle
takprosto.cc

Sme radi, ak sme vás inšpirovali. Vytvoriť takéto kvietky nie je nič náročné, nezaberie vám to veľa času a oddýchnete si popri tom. Podeľte sa o tieto nápady so svojimi priateľkami!

Pozri tiež: Pamätáte sa? Takto sme sa niekedy hrávali na detských ihriskách hneď vedľa domu

zdroj: babskeveci.sk (Michaela), takprosto.cc

Najnovšie články