Vzala papier, nožnice a ceruzku a za 1 hodinu vyzeral jej byt ako dokonalá zimná rozprávka

Zuzana Fulopova

Za chvíľu tu máme novoročné sviatky a s nimi spojenú oslavu Vianoc a príchodu Nového roka. Na to aby sme ich oslávili vo veľkom štýle, nepotrebujeme nakúpiť drahé výzdoby a dekorácie, stačí nám napríklad len papier, nožničky a špagát. Vyrobte si originálne ozdoby v pohodlí domova aj vy!

Girlandy alebo inak povedané ozdoby z papiera dokážu vytvoriť príjemnú, radostnú atmosféru a pritom sú ľahké na prípravu. A naviac  tým, že nie sú náročné na prípravu, dokáže ich vytvoriť aj dieťa, teda sa pri ich výrobe zabaví celá rodina a sviatky budú o to krajšie. Tak poďme na to!

Budeme potrebovať

Na výrobu girlánd budeme potrebovať papier, nožničky, špagát a ihlu. Ako prvé si pripravíme papier na ktorý si obkreslíme dopredu pripravené šablóny. Môže to byť guľa, stromček, zvonček, snehuliak alebo aj zvieratko. Kreativite sa medze nekladú!

Následne si obkreslené vzory vystrihneme z papiera a ihlou prepichneme špic každej ozdoby.  Aby sa nám papier nekrčil, môžeme zvoliť iný materiál ako papier, prípadne si zlepíme dve šablóny kolmo na seba.

Farebné girlandy

Pre deti bude zábavnejšie keď si ich spoločne napríklad nie len vystrihnete, ale aj namaľujete. Zavesené tak budú dotvárať viac veselosti a hravosti.

Girlandy z krepového papiera

Tieto tip ozdôb sa dá pripraviť napríklad aj z krepového papiera. Na prípravu nepotrebujeme šablóny, stačia nám nožničky, nitka a špagát. Z krepového papiera si povystrihujeme tenšie pásy, ktoré obviažeme nitkou na vrchu a takto pripravené ich upevníme na špagát podľa obrázka.

View this post on Instagram

#posada #paperdecorations #patio

A post shared by G r e e r (@greerpest) on

Reťazové girlandy

Na prípravu budeme potrebovať farebný papier, nožničky a lepidlo. Po nastrihaní papiera na pásy si na jeden koniec nanesieme lepidlo a zlepíme s druhým koncom tohto pásu dokopy, pričom nám vznikne kruh. Cez tento kruh prevlečieme ďalší pás, ktorý tak isto zlepíme dokopy. Následne takto pokračujeme, až kým nemáme girlandu v požadovanej veľkosti. Na konci takto zhotovenej girlandy môžeme ešte nalepiť ozdobu. Dbajte však na to, aby nebola príliš ťažká.

Prekladaná girlanda

Napríklad na reťazovú girlandu si môžete vyrobiť tiež z papiera ozdobu, tzv. prekladanú girlandu. Budete potrebovať papier, nožničky, lepidlo a spinky. Papier si rozstrihajte na hrubšie pásy a následne dva zlepte dokopy iba v strede, pričom spodnú časť nechajte kúsok vyčnievať a vrchnú časť oddelte.  Následne obkrútením spravte slzičky z oboch strán, tak ako to vidíte na obrázku. Konce prilepte a upevnite spinkou k pásu.  Zo spodnej časti prilepte ďalší pás a opakujte postup až, kým nemáte požadovanú veľkosť girlandy.

Girlandy z novinového papiera

Aj z novinového papiera si môžeme pripraviť krásne a jednoduché ozdoby. Inšpirujte sa napríklad týmito obrázkami 🙂

https://www.instagram.com/p/BbFaO3nlimG/?tagged=paperdecorations

A na záver tieto krásne dekorácie môžete upevniť o stenu alebo o nábytok a to lepiacou páskou, sponkami alebo aj lepidlom. Kde ich umiestnite je už len a len na vás. Ak nimi vyzdobiť akýkoľvek interiér, určite do neho vdýchnete slávnostnú atmosféru. Tak hor sa na to!

Pozri aj: Myslíte si, že tieto biele stopy na chlebe sú pozostatky múky? Venujte zvýšenú pozornosť výberu pečiva v obchodoch

                                                                                         zdroj: babskeveci.sk (Zuzu) takprosto.cc