Každý rok som na Vianoce mala až príliš veľa ozdôb. Potom mi kamarátka dala pár užitočných rád, ktoré vám teraz prezradím

Lucia Mužlová

K Vianociam neodmysliteľne patrí sneh. Hoci počas uplynulých rokov nebol počas najkrajších sviatkov v roku samozrejmosťou, v našich domácnostiach ho napriek tomu môžeme mať. Stačí si preniesť do dekorácií farby a trblietky snehu či ľadu. Práve biela, strieborná alebo zlatá dodávajú Vianociam a jednotlivým dekoráciám sviatočný lesk a čaro.

img_7113
Linda Adamčíková

Napriek tomu, že vianočné sviatky sú považované za dni hojnosti, pri výzdobe tomu nemusí byť vždy tak. Niekedy stačí niekoľko efektných dekorácií a vianočný šmrnc je rýchlo vykúzlený. Rovnako ako v móde, aj pri interiéroch je trendovou záležitosťou minimalizmus. Tak prečo si ho nezadovážiť aj pri vianočnej výzdobe?

VIANOČNÝ STÔL

img_6921
Linda Adamčíková

Ak chcete byť originálni, skúste pri vianočnom prestieraní vynechať klasický obrus. Namiesto toho môžete vyzdobiť stôl malými srdiečkami a guľami v kombinácii so žiarivými svetielkami. Veľmi pekným doplnkom bielej, striebornej či zlatej je prírodný materiál.

img_6933
Linda Adamčíková

Tento prvok môžete na vianočný stôl zakomponovať vďaka dreveným sobom v dvoch veľkostiach, ktoré prilepíte lepiacou páskou na poháre. Nezabudnite ani na štýlové prestieranie v podobe striebornej ponožky pre príbor s dôrazom na opakujúci sa prvok v podobe srdiečok.

img_6938
Linda Adamčíková

ADVENTNÝ VENIEC

img_7026
Linda Adamčíková

Dôkazom toho, že biela a strieborná sa skvele dopĺňajú s drevom, môže byť aj adventný veniec. Stačí jednoduchý drevený veniec dozdobiť štyrmi mohutnými bielymi sviečkami. Do stredu môžete umiestniť vianočné gule, ktoré sa vám zvýšili z vianočného stromčeka.

img_7091
Linda Adamčíková

Alternatívou adventného venca môže byť aj vianočná dekorácia vytvorená v minimalistickom košíku. Jeho jednoduché línie vyniknú najlepšie v kombinácií dvoch prvkov – trblietavých borovicových šišiek a vianočných gulí opäť v dvoch farbách, bielej a striebornej.

VIANOČNÁ ŽIARA

img_6956
Linda Adamčíková

Svetielka nemusia byť len súčasťou vianočného stromčeka. Výborne vyzerajú nielen na štedrovečernom stole, ale i na parapetnej doske alebo priamo na nábytku.

img_7056
Linda Adamčíková

Môžete ich nadekorovať s ďalšou drevenou dekoráciou a prírodnými prvkami priamo na okne alebo jednoducho prostredníctvom lepiacej pásky zavesiť na poličku.

img_7042
Linda Adamčíková

ABY ANI KÚTY A POLICE NEZOSTALI PRÁZDNE

img_7061
Linda Adamčíková

Ak by vám pri farebnej kombinácii bielej a striebornej predsa len chýbala tradičná a vianočná červená, doplniť si ju môžete prostredníctvom rôznych postavičiek. V móde sú nielen trpaslíci, ale i snehuliaci, ktorí rozveselia každý kút alebo roh v byte.

img_7074
Linda Adamčíková

Vianočnú atmosféru môžu vášmu interiéru dodať aj drevené dekorácie. Na skrinke sa vám k najkrajším sviatkom v roku hodí sob, ktorý pre dámy môže poslúžiť aj ako efektný odkladač náramkov alebo stromček s milým želaním.

img_7003
Linda Adamčíková

Pri vianočnom zdobení interiéru nezabúdajte ani na ďalšie detaily ako vianočné gule, kovové ozdoby alebo drevené dekorácie v tvare sobov alebo stromčekov.

img_6945
Linda Adamčíková

zdroj: babskeveci.sk (Linda Adamčíková), lapkinn.com

Najnovšie články