Táto žena sa presťahovala do domu na kolieskach, ktorý si sama postavila. Keď nahliadnete dnu, nebudete veriť vlastným očiam

Mary

Rebecca Paulson – obyčajné moderné dievča, ktoré má 30 rokov. Pochádza pôvodne z malého mesta Fort Collins, nachádzajúceho sa v štáte Colorado. V jeden deň si Rebecca uvedomila, že žije vo svete zbytočností ako sú: veľa nábytku, oblečenia, riadu, suvenírov… Práve toto uvedomenie jej vnuklo nápad postaviť si vlastný dom.

dom 1
takprosto.cc

Sama pred sebou si priznala, že jej byt bol ako jedna veľká skládka. Mala k svojim veciam vybudovaný vzťah, ktorý jej postupom času zasahoval aj do osobného života. Rozhodla sa teda túto záležitosť vyriešiť. Odhodlanie, ktoré Rebecca má, by sme jej mohli mnohí závidieť.

Rebecca Paulson a jej dom na kolesách

dom 2
takprosto.cc

Rebecca si uvedomila, že jej vzťah k zhromažďovaniu rôznych zbytočností už presiahol medze a preto sa rozhodla tento problém hneď vyriešiť. Takmer všetky svoje veci ako oblečenie, knihy, topánky, riad či rôzne sošky predala prostredníctvom sociálnych sietí a priateľov, ktorí jej ochotne pomohli.

dom 3
takprosto.cc

Vybrala si malý domček zámerne, aby nebola opäť v pokušení zhromažďovať nepotrebné veci. Po preskúmaní cien dodávkových vozidiel a karavanov sa rozhodla vybudovať si vlastný dom. Kúpila si starý menší domček a celý ho sama prerobila.

Z obyčajného malého domu urobila krásny príbytok, ktorý si mohla vziať kamkoľvek so sebou – pridala mu totiž kolesá. Rebecca získala len málo informácií o stavebníctve, no napriek tomu si išla za svojim rozhodnutím.

dom 4
takprosto.cc

Dokázala si domček prerobiť úplne sama, najdôležitejšie bolo rozhodnúť sa, z akých materiálov budú steny. V Colorade je väčšinou veľmi horúco, a tak si vybrala za materiál drevotriesku a preglejkové listy. Zároveň všaka urobila aj okno v streche, ktoré je skvelou vychytávkou na pozorovanie nočnej oblohy či účinnejšie vetranie.

dom 5
takprosto.cc

Teraz má v dome k dispozícií len tri páry topánok, niekoľko svetrov, tričiek a nohavíc. Obsah domu znížila na úplné minimum, predtým sa v jej byte nachádzala hotová skládka rôznych luxusných predmetov. Teraz sa však uchýlila k minimalizmu.

Na pamiatku si Rebecca nechala iba 35 kníh, ktoré mala najradšej. Uvedomila si totiž, že život nie je o zhromažďovaní nepotrebných vecí, ale o tom či a ako dokážete byť šťastný. Teraz navštívi obchod iba pri kúpe tých najnutnejších vecí a keď ju prepadne chuť si kúpiť nejakú zbytočnosť, rýchlo si uvedomí, že by ich nemala kam dať.

dom 6
takprosto.cc

Jej domček je zariadený veľmi netradične, ale každú svoju funkciu spĺňa dokonale. Toaletu má vnútri domu, ktorá funguje ako kompost. Rebecca nemá posteľ, spí totiž v podkroví, kde má iba matrace a posteľnú bielizeň. Elektrickú energiu ziskáva zo solárnych panelov.

dom 7
takprosto.cc

V dome nenájdete mrazničku ani rúru na pečenie. Má iba malý stôl, mini chladničku a ohrievač. V tomto skromnom príbytku býva so svojim psíkom. Na umiestnení domu sa musela dohodnúť s poľnohospodármi, ktorí jej povolili bývať na určenom mieste zadarmo.

dom 8
takprosto.cc

Teraz Rebecca vedie pre mnohých neobvyklý či čudný život, ale sama o sebe tvrdí, že je takto šťastnejšia ako kedykoľvek predtým. Presťahovala sa do prírody, kde si našla nový koníček – pletenie a spoznávanie prírody ako takej.

Je to úžasný príklad minimalizmu. Veľakrát totiž vidíme ľudí, ktorí sú doslova obklopení vecami, ktoré chcú, ale nepotrebujú. Čo myslíte? Dokázali by ste sa odhodlať na takéto dobrodružstvo?

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc

Najnovšie články