Vždy som túžila mať pre návštevu nádherne prestretý stôl, no nikdy sa mi to nepodarilo spraviť originálne. Potom som sa inšpirovala nápaditosťou týchto gazdiniek

Monizz

Milujeme, keď nás prídu navštíviť priatelia alebo rodina, no nie sme práve kráľovné v dekorovaní stola. Pripraviť famóznu večeru je síce polovica úspechu, no druhá polovica tkvie v tom, aby sme tú večeru vedeli hosťom predať. A najjednoduchšie sa predáva za pomoci nápaditého prestierania. A verte, že vašim hosťom bude chutiť jedlo na originálnom stole ešte viac!

stol6
housebeautiful.com

Mäsko, ktoré si priam žiada, aby ste doňho zahryzli, krásne červené paradajky či jemne sa lesknúce mastné zemiačiky… Človeku sa začína snívať už pri predstave dobrého a dobre vyzerajúceho jedla. No predstavte si, ako by sa vám zbiehali slinky, keby prídete do jedálne a zbadáte tú nádheru okolo všetkých tých jedlých dobrôt… Všetko na svete by som za to dala!

stol3
housebeautiful.com
stol11
housebeautiful.com

Ozdobiť si stôl nie je nič zložité. Jednoducho použite svoju fantáziu a nezabúdajte na zlaté pravidlo – neprehnať to s množstvom. Pozrite si, aké nápadité dekorácie na stôl použili tieto gazdinky.

stol8
housebeautiful.com
stol9
housebeautiful.com

Spravidla platí, že na stole má byť veľa jedla a nie veľa dekorácií. Preto inšpiratívne gazdinky stavili na jednoduchosť, domáckosť a eleganciu. Na stoloch by nemala chýbať váza s kvetmi alebo črepník s bylinkou či nejakou inou zelenou rastlinkou. Dobrý dojem urobíte tiež sviečkou alebo kahancom, ktorý umiestnite do nápaditej nádoby či lucerny.

stol1
housebeautiful.com

Moderným stolom často dominujú minimalistické, no zato veľké misy s ovocím či zeleninou. Tento akože „nedbanlivý“ postoj dodáva moderným priestorom výnimočné čaro. Použite veľkú kopu jabĺk, citrónov, alebo zmiešajte dokopy papriky, paradajky a osviežte to hroznom. No a? Kreativite sa medze nekladú.

stol14
housebeautiful.com

Medzi moderné alternatívy patrí aj tzv. stolová ležérnosť. Nevychádzame pritom z kolónky „dekorácie z čerstvého ovocia alebo zeleniny“. Modernistické interiéry často využívajú na dekorovanie stola jednoducho pohádzané kusy čerstvých potravín po stole. Najčastejšie sa používajú citrusy, takže ak máte moderný stôl, moderné hladké taniere a chcete zachovať jednotnosť štýlu, použite citróny, pomaranče alebo limetky a dekorujte ich v sklenej mise, prípadne ich jednoducho položte doprostred stola.

stol5
housebeautiful.com

Pri moderných interiéroch ostaneme. Ak máte modernú jedáleň alebo sa jedálenský stôl nachádza v modernej kuchyni a vy naozaj, ale naozaj nemáte rada chlad citrusov, skúste osvedčený variant – obrovskú misu s ešte väčšími kvetmi. Ideálne sú pivónie, no tie nezoženieme počas celého roka. Tu už je rad na vás a na vašej fantázii.

stol10
housebeautiful.com

Obľúbené sú aj prestierania, ktoré sú ladené ostrejšie. Preto sa nebojte červenej farby a už vôbec sa nemusíte báť kvetináča s čili papričkami. V dekorovaní nesviatočných stolov sú absolútnou jednotkou na trhu. Majú v sebe šmrnc, povestnú ostrosť a pritom teplo domova.

stol15
housebeautiful.com

Určite ste si všimli, že ani raz sme nespomenuli ozdobné servítky. Je to preto, že sú z roka na rok menej používané a pôsobia zastarane. Nech sú akokoľvek pekné. Ak predsa len chcete miesto servítok nejakú náhradu, použite radšej bavlnené obrúsky. Dajú sa lacno kúpiť, je množstvo motívov a v najhoršom si ich viete ušiť aj doma. Stačí si kúpiť vhodnú látku.

stol2
housebeautiful.com
stol13
housebeautiful.com

Tak čo, dámy, presvedčili sme vás? Skúsite aj vy dekorovať stôl inak než doteraz?

Pozri tiež: Keď moje kamarátky videli, ako som si prerobila kúpeľňu, závideli mi. Potom som im prezradila týchto 20 tipov, ako na to

zdroj : babskeveci.sk (Monika), housebeautiful.com

Najnovšie články