Táto šikovná žena premenila svoju záhradu na hotový poklad! Keď uvidíte, čo vytvorila, budete to chcieť tiež

Monizz

Moderná doba hlási trendy aj v takej oblasti ako je záhradná architektúra. V tom, kto bude mať krajšiu záhradu sa so susedmi často predbiehame a niekedy až do takej miery, že zabúdame na funkčnosť a zároveň jednoduchosť. Ak chcete, aby vaša záhrada, prístrešok, či altánok dostali nový dych, pomôžte im. Nebude vás to stáť veľa a budete mať byť na čo pyšní.

1
takprosto.cc

Moderný dizajn v záhradnej architektúre v posledných rokoch často používa kamene. Malé guľaté, malé hranaté, okruhliaky, či štrk. Najčastejšie sa používa kremenec, diorit, čadič, alebo žula. Tým sa však široká škála nekončí. Podstatné je, že architekti pracovali s myšlienkou praktického „zariadenia“ záhrady a návrhov vonkajších sedení na terasách, či v altánkoch. S použitím kameňov sa dajú stavať oporné múry, ale aj vytvárať architektonické dekoračné prvky.

2
takprosto.cc

Nebráňme prírode žiť

Tento spôsob je mimoriadne rozšírený aj preto, že nijako nenarúša ekosystém a nebráni rozvoju vegetácie. Kamenné „siete“ sú ideálne tak do malých záhrad, ako aj na väčšie priestranstvá a čoraz častejšie ich vídavame aj v uliciach. Táto možnosť je pritom veľmi lacná a jej výrobu bez problémov zvládnete sami. Domáci kutili sa potešia novej práci a gazdinky zasa novému sedeniu. Nedáte sa zlákať?

Mŕtve záhrady?

Oponenti tohto štýlu argumentujú tým, že kamene sú príliš neživé na to, aby vyzerali v záhradách pekne. Podľa odborníkov to nie je pravda. Človek by sa mal vracať k prírodným materiálom, ku ktorým kamene nepochybne patria. Namiesto gýčovitého stavania jedného štýlu cez druhý, murovania a morenia dreva, by sme sa mali uchýliť k ekologickejším variantom. Aj vám sa zdajú kamene príliš mŕtve? Pozrite sa, ako krásne ukážu kamene v záhradách a určite zmeníte názor.

5
takprosto.cc

Potrebujete prístrešok pre auto, no na murovaný nemáte peniaze ani čas? Nie je nič jednoduchšie. Týmto spôsobom navyše nezaťažíte prírodu. Ak v prístrešku práve nebude stáť auto, môžete ho pokojne využiť ako vonkajšie sedenie. Napríklad na pozorovanie dúhy počas letného dažďa. Perfektné!

4
takprosto.cc

Príjemné posedenie si môžete pripraviť aj na chate. Nemusíte ho pritom na zimu schovávať a ani sa báť, že vám ho niekto zo záhrady ukradne. Kamenné „lavice“ sa dajú pekne zjemniť zaujímavými vankúšikmi na sedenie.

3
takprosto.cc

Letné večerné grilovačky budú odteraz vyzerať celkom inak.

6
takprosto.cc

Moderný dizajn môžete využiť aj v záhrade. Okolie stromčekov bude nastálo upravené a navyše už nikdy nepoolamujete bočné menšie halúzky pri kosení.

7
takprosto.cc

Tieto kamenné „steny“ slúžia ako skvelý pomocník na malom priestranstve nehostinnej terasy bytového domu.  Oproti pôvodnému vizuálu je toto zákutie naozaj štýlové.

8
takprosto.cc

Prajete si doma malé jazierko, no nechcete kvôli tomu babrať záhradu? Jednoduché riešenie je v aplikácii kameňov a vhodnej nádoby.  Malý dekoratívny rybník je na svete!

9
takprosto.cc

Prekrásna garáž, šopa na náradie, alebo krytý altán. „Postavte“ si čo len chcete a budova očarí nielen vás, ale aj všetkých, ktorá ju uvidia. A vyjde vás lacnejšie, než si dokážete predstaviť.

10
takprosto.cc

Aj kvetinové zátišia môžu vyzerať inak.

11
takprosto.cc

Lacný, no funkčný plot? S kameňmi to nie je žiadne problém.

12
takprosto.cc

Moderná architektúra budov si môže dovoliť aj takúto abstrakciu.

13
takprosto.cc

Letná terasa s perfektným plotom. Od zeme si môžete nechať potiahnuť napríklad aj brečtan, či zasadiť kvetinové hriadky.

14
takprosto.cc

Perfektný nápad pre bezpečné táboráky v prírode.

15
takprosto.cc

Niektoré lavičky môžu vyzerať aj takto.

16
takprosto.cc

Mimoriadne netradičná socha poteší najmä detské oči.

17
takprosto.cc

Ak máte radi prírodné dekorácie, neváhajte a spravte si vlastný prístrešok, altánok, či dizajnovo zaujímavý kvetinový záhon. Predídete tak zhromažďovaniu rôznorodých prvkov vo vašej záhradke a bude sa vám zdať ako nová. Potešíme sa, ak nám svoje názory a postrehy dáte vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články