Chystala som sa na maľovanie bytu a chcela som zmenu. Týchto 10 perfektných nápadov oživí fádne steny a dodá interiéru nádych luxusu a elegancie

KatkaR

V predvianočnom období má väčšina z nás nutkanie skrášliť svoj domov, či už nádhernými girlandami, pompéznym vianočným stromčekom, kreatívnymi a originálnymi dekoráciami alebo ručne vyrobenými ozdobami. Čo by ste však povedali na trochu väčšiu zmenu vášho interiéru? Skúste sa inšpirovať nasledujúcimi nápadmi a preneste svoju kreativitu priamo na steny! 

Ak sa vám vaša obývačka, kuchyňa, či iná miestnosť v dome akosi nepozdáva, a to napriek tomu, že už je vyzdobená veľkolepou vianočnou výzdobou, možno je čas zamyslieť sa nad trochu inou zmenou. Dekoráciou nudných stien vášho domu môžete dodať jednotlivým miestnostiam úplne iný, nový nádych a jedinečnú atmosféru! Vďaka týmto kreatívnym nápadom dokonca nepotrebujete ani siahnuť na váš rodinný rozpočet

#1 Steny môžete ozdobiť obyčajnou čiernou lepiacou páskou. Efekt bude napriek jednoduchosti realizácie tejto techniky určite ohromujúci!

pinterest.com

#2 Samozrejme, je na vás, či ozdobíte všetky štyri steny alebo iba niektoré z nich. Rovnako sa môžete rozhodnúť, či vyzdobíte celú plochu steny alebo iba malú časť z nej.

pinterest.com

#3 V súčasnosti je veľmi obľúbenou technikou aj zdobenie stien vzormi a šablónami, pričom to, akú farbu a vzor si zvolíte, je ponechané na vašom vkuse, fantázii a kreativite. Táto technika je navyše nenáročná nielen finančne, ale i časovo.

pinterest.com

#4 Ďalším skvelým nápadom, ktorý zjemní vzhľad vášho interiéru, je orámovanie väčších kusov papierových tapiet nástennými lištami alebo polyuretánovými výliskami. Tapetu môžete prípadne aj umiestniť na jednofarebnú monotónnu stenu a vytvoriť z nej pozadie vašej obľúbenej poličky na knihy.

pinterest.com

#5 Perfektným materiálom na dekoráciu stien je farebná lepiaca páska – môžete pomocou nej vytvárať jednoduché motívy, ale aj zložitejšie geometrické obrazce, vzory a rámy.

pinterest.com

#6 Ak ste vášnivou čitateľkou, ktorá knihy miluje a nedá na ne dopustiť a zároveň vám nechýba dávka trpezlivosti a precíznosti, možno vás inšpiruje aj nápad, ktorý zrealizovala Meredith McCurdle. Text prepísala mladá žena ručne, a to jednoduchým spôsobom. Obkreslila písmená, ktoré si premietla na bielu stenu prostredníctvom projektora.

pinterest.com/ pinterest.com

https://www.instagram.com/p/BH8Gh_0A784/?taken-by=meredithmcp

#7 Obľúbený vzor známy pod názvom polka dots (v preklade bodky, puntíky), si môžete jednoducho vytvoriť vystrihovaním krúžkov z farebného samolepiaceho papiera.

pinterest.com

Ak ste zástankyňou jednofarebnosti, nie je to žiadny problém. Farba i veľkosť bodiek sú iba na vás.

#8 Na stenu môžete pokojne naniesť aj rôzne šablóny. Zaujímavý je napríklad marocký štýl, ktorý dodá vašej obývačke šmrnc jedinečnosti a originality

pinterest.com

#9 Ak chcete svoj interiér ozvláštniť a urobiť ho čo najzaujímavejším nielen pre vás, ale aj pre oči vašich hostí, môžete priamo na stenách vášho domu vytvoriť nejaký originálny príbeh. Znova môžeme použiť čiernu izolepu, prípadne využite svoje maliarske schopnosti.

pinterest.com/ pinterest.com

#10 Keď sa rozhodnete ozdobiť si stenu pomocou sadry, konkrétne sadrové tmelu, uistite sa, že poznáte presný postup. Táto technika vytvárania reliéfu na stene je síce trochu zložitejšia než tie predošlé, no výsledok rozhodne stojí za to! Prípadne si môžete na pomoc zavolať nejakého skúseného domáceho kutila.

pinterest.com

Skúšali ste v minulosti niektorú zo spomenutých techník dekorovania stien priamo vo vašej domácnosti? Vedeli by ste si niečo také predstaviť vo vašej obývačke či spálni? Podeľte sa s nami o váš názor.

Pozri aj: Škaredé, dokonca nechutné, tučné alebo príliš chudé! 17 dievčat, ktoré verejnosť častovala nadávkami, no oni sa rozhodli dokázať opak

zdroj: babskeveci.sk (Katuš), takprosto.cc

0
Komentovať