Keď uvidíte, ako vyzerá tento malý domček vnútri, nebudete veriť. Za jeden deň ho postavíte a môžete bývať

Hyriaková Kristína

Zdroj: Bio Architects

Nádherný, jednoduchý dom, ktorý zvonka vyzerá ako jednoduchá škatuľka, je vnútri úplne čarovný. Vytvorili ho moskovskí architekti Bio Architects a pripojili sa k hnutiu maličkých domčekov. 

Ako uvádza portál YankoDesign, vytvorili domček s názvom Topol-27, ktorý bol navrhnutý tak, aby ho „klient len vytiahol zo skladu, nainštaloval ho a v ten istý deň bol pripravený na bývanie“. Pozostáva z piatich funkčných oblastí je pomenovaný podľa štvorcových metrov, ktoré pokrýva. S cieľom maximalizovať dostupný obytný priestor vypĺňa spálňa, kuchyňa, obývacia izba, kúpeľňa a šatňa.

Znižuje spotrebu energie

Taktiež znižuje spotrebu energie, ktorá by bola inak potrebná na prepravu a manipuláciu so stavebným materiálom. Po prevoze na konečné miesto bol dom umiestnený na nadzemnom kovovom ráme, ktorý mu dodáva príťažlivosť. Hneď pri vchode máte jedálenský kút, ktorý plynule prechádza do samostatného priestoru na spanie. Na druhom konci domu je kúpeľňa, šatňa a ďalej obsahuje všetko vybavenie potrebné pre pohodlné bývanie.

Útulný domček

Vnútri je domček útulný a trvanlivý a je postavený z hypoalergénnemu materiálu Forbo Flotex. Rozšírené sklenené okná prelomia bariéru medzi masívnymi dubovými stenami a exteriérom po obvode domu. Jedno obrovské okno taktiež nahrádza celú stenu. Okrem toho je vyrovený z ekologických a odolných materiálov vhodných na každodenné používanie. Vnútri je taktiež krb na vykurovanie celého domu a zariadenie na varenie.

Najnovšie články