Tento muž vlastnil nádherný starožitný, no nefunkčný klavír ešte z roku 1907. To, čo z neho vyrobil vám vyrazí dych

Monizz

Na svete sú tisíce nádherných starých kúskov nábytku, hudobných nástrojov, či iných starožitností, ktoré majú svoje najlepšie roky už za sebou. No v každom starom kúsku navždy ostáva duch noblesy a krásy, ktorou bol kedysi výnimočný. Vždy je škoda, keď niečo krásne, čo bolo vytvorené s láskou, starostlivosťou a zručnosťou, ostane kdesi v kúte zastrčené a zanedbané. Tento muž sa však rozhodol prerobiť nádhernú starožitnosť na niečo krásne. A my sa stále nevieme rozhodnúť, či to bolo krajšie predtým, alebo teraz.

klavir1
facebook.com

Väčšina ľudí odhodí staré, zničené a zvetrané kúsky do odpadkov, alebo v tom lepšom prípade ich predajú do starožitníctiev. Našťastie existuje ešte stále dosť ľudí, ktorí vidia v starých veciach potenciál. To bol prípad Jonathana Sickmeyera, ktorému sa dostal do rúk starý veterán. Nádherné piano značky Craigslist vyrobené ešte v roku 1907. Jonathan sa rozhodol, že s takým krásnym kúskom musí niečo urobiť.

„Keď som to uvidel, rozmýšľal som o tom, že ho vrátim do pôvodného stavu. Lenže to by stálo viac, ako samotné piano. Tak som sa rozhodol, že dám nástroju nový dych iným spôsobom“ povedal Jonathan.

klavir3
facebook.com

Majiteľ starožitného kúsku totiž prerobil piano na písací stôl. Týmto spôsobom chcel zachovať remeselnú krásu nástroja a zachovať pritom možnosť jeho praktického využitia.

Neveríte? Pozrite si fotografie z fascinujúcej premeny.

klavir2
facebook.com

Jonathan Sickmeyer je bývalý umelec, hudobník a mariňák. Piano prerobil nielenže remeselne majstrovsky, ale ponechal mu viditeľný kus jeho histórie, ktorá sa začala písať pred 110 rokmi. „Nájsť starožitnosť, ktorá prežila hrôzy druhej svetovej vojny, bolo pre mňa niečo neopísateľne úžasné“ povedal Jonathan.

klavir5
facebook.com
klavir4
facebook.com

Piano však už bolo nefunkčné. Napriek tomu videl jeho nový majiteľ potenciál, ako ho využiť. Inšpiroval sa človekom, ktorého stretol na sociálnej sieti. Ten tiež prerobil zopár starších kusov nábytku na funkčné zariadenia. Do svojej kancelárie potreboval stôl.
Keď vezmeme do úvahy, že bývalý mariňák nemá žiadne predchádzajúce tesárske znalosti, jeho výsledná práca pôsobí ešte fascinujúcejšie.

Niekoľko ľudí z Jonathanovho okolia vyjadrilo zdesenie z toho, ako nádhernú starožitnosť zničil. Jonathan sa však nenechal znechutiť a stojí si za tým, že klavíru vdýchol nový život a nevyhodil ho na smetisko.

klavir6
facebook.com

„Myslím, že som dal tomuto kusu starého dreva nový život a som si istý, že bude dobré slúžiť nielen mne, ale aj mojim deťom, pretože je to unikát“ vyhlásil Jonathan na margo nepriateľských ohlasov z jeho okolia.

klavir8
facebook.com

Ako sa vám páči premena, ktorú s pianom urobil šikovný mariňák? Pristali by ste na takýto kúsok nábytku aj vo svojom dome, alebo sa vám vidí gýčový? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri tiež: 20 nádherných nápadov, ako transformovať staré kusy nábytku určené na vyhodenie na skutočne nádherné poklady v domácnosti

zdroj: babskeveci.sk (Monika), littlethings.com

Najnovšie články