Nebudete veriť, čím je zdobená fasáda tohto domu! Vyzerá ako rozprávková chalúpka, no v skutočnosti je za ním obrovská kopa práce

Monizz

Ďaleko za hranicami našej krajiny existuje oblasť, v ktorej a nachádza doslova rozprávková chalúpka. Nachádza sa v Krasnojarskom teritóriu v Rusku v dedinke Kamarchaga. Výnimočná je svojou vonkajšou vyzdobenou fasádou. Nezvyčajná materiálom, z ktorej je fasáda urobená.

takprosto.cc

Majiteľka domčeku Oľga Kostina má naozaj bizarnú záľubu. Celé roky zbiera vrchnáky z plastových fliaš a recykluje ich neobvyklým spôsobom. Vyrába z nich dekorácie. Na tom by však nič nebolo, ako sa vraví proti gustu žiaden dišputát. Lenže zanietená dekoratérka sa rozhodla meniť na umelecké diela všetko okolo seba. Vrcholom jej tvorby bol dom!

Fasáda zo štupľov

Dôchodkyňa má času ako more a využíva ho skutočne pestro. Obyvatelia dedinky tvrdia, že svojimi vrchnákmi robí ich svet krajším. Mozaika na jej dome pozostáva z rovných 30 000 plastových vrchnákov rôznych farieb.

takprosto.cc

Celá mánia sa začala tým, že pani Oľga zbierala vrchnáčiky a ani nevedela prečo. Po čase z nich začala vyrábať drobné ozdôbky, lenže rokmi sa vrchnákov hromadilo toľko, že ich už nemala kde uskladňovať. Začala teda realizovať nápad mozaiky a to rovno na svojom dome.

takprosto.cc

Fotografie jej chalupy sa rozšírili po internete a sympatická dôchodkyňa sa stala „hviezdou z východu“. To, že miestni ju považujú za svoju celebritu, je len dôkazom neuveriteľného entuziazmu a tvorivosti staršej panej.

takprosto.cc

Ľudia, ktorí Oľgine výtvory videli, sa zhodujú v názore, že takýchto dôchodcov by malo byť rozhodne viac. Svoje sily aj energiu dávajú do konkrétnych výrobkov a navyše si touto cestou nachádzajú nových priateľov a cítia sa stále užitoční. Niekedy totiž aj takáto bizarná drobnosť dokáže vyčariť úsmev na tvári. Páči sa vám dom pani Oľgy? Vaše názory očakávame v komentároch.

takprosto.cc

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc