Táto šikovná žena zmenila svoju zanedbanú záhradu na nepoznanie. To, čo vytvorila, obdivujú všetci susedia v okolí!

katka

Detstvo dnešných detí vyzerá úplne inak ako kedysi to naše. Pre drvivú väčšinu z nich sa hlavným zdrojom zábavy stáva tablet, mobil a počítačové hry. Doba je uponáhľaná a mnohokrát sa rodičom naozaj nedá nič vyčítať, pretože majú plné ruky práce s tým, aby uživili rodinu. Na svoje ratolesti jednoducho nemajú toľko času ako by chceli a snažia sa im to vynahradiť hračkami a tým, aby im naozaj nič nechýbalo.

Jedna matka si však povedala dosť a podarilo sa jej niečo neuveriteľné! Pôvodne sa pre svoju malú dcéru rozhodla vybudovať vlastné detské ihrisko. Potom však dostala nápad, ktorý vám vyrazí dych. Dcére chcela k narodeninám podarovať nezabudnuteľný darček, a to sa jej rozhodne podarilo.

Rachael pretvorila starý a zanedbaný dvor na rozprávkovú záhradu, z ktorej sú deti nadšené. Zabila tým dve muchy jednou ranou. Pre dcéru vytvorila miesto, ktoré jej malá princezná jednoducho miluje a zároveň dosiahla to, že jej dieťa trávi maximum času na čerstvom vzduchu a doslova pod oknami domu, takže sa nemusí báť o jej bezpečnosť.

instructables.com

Už som pracovala na viacerých projektoch, ale do tohto som vložila najväčší kus svojho srdca,“ opisuje Rachael svoj výtvor. Na rozprávkovej záhrade odviedla naozaj úctyhodný kus práce. Veď posúďte sami.

instructables.com

„Tajná záhrada“ je perfektné miesto na hranie s kamarátmi, čítanie knižky a intenzívne vnímanie prírody. Dcéra Rachael sa v nej môže ukryť pred zvedavými očami susedov a užívať si svoj detský svet plnými dúškami.

instructables.com

Záhrada je obohnaná živým plotom a všetci nad 130 cm do nej majú vstup prísne zakázaný! Je to ideálne miesto na podporu detskej fantázie a tvorivosti. Do vnútra sa dostanete len cez malú drevenú bráničku.

instructables.com

Rachael sa však poistila a na bráničke vyrezala malé srdiečko, cez ktoré občas skontroluje, či je všetko v poriadku.

instructables.com

Matka má so záhradou ďalšie plány. Rada by ju časom doplnia o ďalšie atrakcie a záhradné doplnky. Nedávno vytvorila krásnu prírodnú šachovnicu a figúrky nahradila malými kamienkami, ktoré namaľovala ako malé lienky a včielky.

instructables.com

Podomácky vyrobená fontána fascinuje každého malého návštevníka.

instructables.com

Rachael využila naozaj všetko. Starý hrniec naplnila až po okraj hlinou a vytvorila unikátny domček pre bábiky, ktorý má dokonca vlastnú záhradku.

instructables.com

V tejto provizórnej lavici je dostatočne veľký priestor na odloženie kníh, hračiek a všetkých možných vecí, s ktorými sa deti radi hrajú.

instructables.com

Pestrofarebné kvety sú dokonalou dekoráciou a dodávajú celej záhrade hravý podtón. „Sú ako dúha,“ hovorí Rachael.

instructables.com

V noci malé kráľovstvo naberá druhý dych. Matka ho vyzdobila svetielkami a po zotmení vyzerá ešte útulnejšie.

instructables.com

Ako sami vidíte, pri troche improvizácie môžete pre svoje dieťa vytvoriť naozajstný raj na zemi a na druhej strane efektívne využiť miesto v záhrade. Snom každého dieťaťa je mať doma svoje „miestečko“, ktoré je len a len jeho a má v ňom svoje pomyselné súkromie. Doprajete mu tým v dnešnej dobe niečo výnimočné a špeciálne.

zdroj: babskeveci.sk, (Katka), takprosto.cc