Po takomto luxusnom sídle túži takmer každý. Neuveríte, z čoho je v skutočnosti postavené

Kristína Hagarová

Foto: Trademe

Na internetových burzách nájdete naozaj všeličo. Na Novozélandskej aukčnej stránke Trademe sa však objavila nevšedná položka, konkrétne vidiecka usadlosť s bazénom, priestrannou garážou a domčekom pre hostí.

Už na prvý pohľad je jasné, že sa jedná o nevšednú stavbu – usadlosť je postavená z lodných kontajnerov. Viac informácií prináša portál Trademe.

Vysnívaný dom môže mať rôzne podoby

Miesto, ktoré nazývame domov hrá v živote každého z nás veľkú rolu. Názory a predstavy o tom, ako má vysnívaný domov vyzerať sa však rôznia. Kým mnohí preferujú tradiční spôsob bývania v panelových či tehlových stavbách, nájdu sa aj architekti s inovatívnym prístupom. A v posledných rokoch sa rozšírilo používanie lodných kontajnerov ako základ stavby.Lodné kontajnery sú účelové, trvácne a dostupnejšie, ako si mnohí z nás myslia.

Aj na Slovensku nájdete širokú ponuku lodných kontajnerov a ich spôsobom využitia sa medze nekladú. Lodné kontajnery sa využívajú ako stavebné jednotky pre obchodné centrá, prevádzky rýchleho občerstvenia a v neposlednom rade aj ako základy obytných jednotiek.

Lodné kontajnery s príťažlivou fasádou

Na stavbu sídla v severnej časti Nového Zélandu, v blízkosti dediny Ohaupo a mesta Hamilton, bolo použitých 12 lodných kontajnerov. Stavba je natretá na čierno a má dve obytné poschodia, individuálnu garáž o rozlohe 140 metrov štvorcových a samostatne stojaci domček pre hostí. Na terase domu nájdete aj bazén s efektom infinity a celý object je obklopený prislúchajúcim pozemkom o rozlohe 0,62 hektáru.

Foto: Trademe

Vidiecke sídlo sa nachádza neďaleko frekventovaného mesta Hamilton, kde sa nachádza aj miestne letisko. Dom postavený z kontajnerov je obklopený prírodou. Na severnej strane sa rozprestierajú zelené lúky a pohľad na južnú stranu smeruje na vodnú hladinu priľahlého jazera.

Obklopený prírodou

Obklopený prírodou, tento nevšedný dom s čiernou fasádou a obrovskými oknami podľa inzerátu na Trademe vnútri ukrýva šesť spální, z ktorých sa jedna momentálne využíva ako pracovňa a jedna ako domáce fitness centrum. Nájdete tu aj tri kúpeľne so samostatne stojacimi vaňami, otvorenú kuchyňu s jedálňou a dve obývacie izby.

Foto: Trademe

Impozantné ústredné schodisko vás privedie na druhé poschodie. Celý priestor pôsobí otvoreným a vzdušným dojmom s dostatkom denného svetla vlievajúceho sa dovnútra cez masívne všade prítomné okná. Pôvodný dizajn lodných kontajnerov bol zachovaný, aby dodal charakter tomuto nevšednému priestoru.

Foto: Trademe

Priľahlá garáž poskytne extra úložný priestor a parkovacie miesto pre šesť áut. V blízkosti hlavnej rezidencie sa nachádza samostatný domček pre hostí s dvomi spálňami a dvomi kúpeľňami. Na stránke Trademe nájdete popis tohto domu ako miesto, kde sa „úhľadný minimalistický dizajn snúbi s idylickým vidieckym životom.“ Výstižné, súhlasíte?

Najnovšie články