Táto drevená chalúpka je menšia ako 3-izbový byt, no napriek tomu je ako rozprávková. Keď uvidíte, čo sa ukrýva dnu, nebudete veriť…

Monizz

Chalúpka v lese ako z rozprávky severských autorov? Ani nemusíte chodiť až tak ďaleko, stačí zájsť do susedného Poľska v centre známeho mestečka Zakopane. Malebná chalúpka dostala aj meno – nazýva sa Klimkówka a je to najčarovnejší mini domček z dreva, aký sme kedy videli!

klimkowka-zakopane.com

Rozprávková?

Táto chalúpka má však do seba oveľa viac, ako je len vzhľad mini dreveničky. Je v nej vpísaný rukopis majiteľky, o ktorej možno povedať, že má vkus, eleganciu a zmysel pre detail. Jej spôsob zariadenia miniatúrnej obývačky je fascinujúci. Väčšina ľudí by nad takýmto malým priestorom len nešťastne mávla rukou. Ona vykúzlila oázu ako stvorenú na papuče a horúci zázvorový čaj.

klimkowka-zakopane.com

V takej malej miestnosti napriek všetkému nemohla chýbať ani jedáleň s poriadnym stolom. Kde inde by ste po dobrej lyžovačke mohli zjesť horúcu fazuľovicu s čerstvým poľským chlebom? Uznajte sami, že napriek množstvu nábytku priestor vôbec nevyzerá (a ani v skutočnosti nie je) preplnený.

klimkowka-zakopane.com

Zmysel pre detail sa prejavil nielen v doplnkoch, ale aj v celkovom farebnom ladení zariadenia. Majiteľka stavila na čisto prírodný dizajn a nepoužila prakticky žiadne kovanie. Všetko ladila v prírodných farbách a materiáloch, kde okrem dominantného dreva svieti aj slama, prírodná vrecovina a bavlna. Jediným výrazne farebným prvkom sú domácky pôsobiace kockované závesy. Za povšimnutie stoja staré lyže nahrádzajúce krb alebo veľký obraz. Nádherný nápad!

klimkowka-zakopane.com

V kuchynke sa objavila zmes farieb v červenej, béžovej a jedine v tomto maličkom priestore aj kovanej čiernej.  Najviac z celej kuchyne nás však zaujala mini indukčná doska na varenie.

klimkowka-zakopane.com

Na poschodí sa hostia aj majitelia môžu vyspať do ružova. A to doslova, pretože vo vôni dreva a čistoty akou tento domček oplýva sa to ani inak nedá. Dve spálne s manželskou posteľou, plus jedným rozťahovacím gaučom poskytujú priestor pre šesť dospelých ľudí.

klimkowka-zakopane.com

Nezatúžili ste sa zobudiť do slnkom zaliateho rána v takejto spálni? Ak k tomu prirátame čerstvo napadnutý sneh, dovolenka môže začať!

Nuž ostáva len konštatovať, že jedinou maličkou nevýhodou tejto chalúpky je jej poloha – v dedine. Keby bola naozaj situovaná do lesa, zrejme by sa o ňu ľudia bili. Alebo by sa v Poľsku strhol prinajmenšom ošiaľ v stavaní miniatúrnych chatiek pod ochranou vysokých smrekov.

klimkowka-zakopane.com

Teda my osobne by sme takúto nádheru okamžite menili za akokoľvek pohodlný byt! A čo vy? Dajte nám vedieť v komentároch!

Pozri aj: Pamätáte sa ešte na Annu zo Zeleného domu? Takto vyzerá herečka z kultového filmu dnes

 (Monika)

0
Komentovať