Moderná chatka pre dospelých, ktorá vyzerá ako domček na strome. Neuveríte, čo nájdete vnútri

Hyriaková Kristína

Foto: Hello Wood

Aj vy ste ako dieťa túžili po domčeku na strome? Možno si hovoríte, že ste na to teraz už starý, no pravda je niekde inde. Stačí len, keď si nájdete taký, ktorý je vhodný aj pre dospelých.

O takej chatke informoval portál Design Milk. Minimalistická kabínka Wauhaus je umiestnená na stĺpoch, ktoré dvíhajú svahovitý terén a ponúkajú výhľady na okolitú krajinu. Wauhaus je odpoveďou na detský domček na strome, len toto je verzia pre dospelých. Predstavuje útulný únik, ktorý poskytuje výhľad z inej perspektívy.

Krásny interiér

Chatka s rozlohou 20 metrov štvorcových môže slúžiť ako dom pre hostí, kancelária alebo herňa, pretože zahŕňa kuchynku a skrytú kúpeľňu. Chodník, podobný mostu, vedie ku vchodu do konštrukcie obalenej grafitovo sivou smrekovcovou doskou. Rampa sa tiahne popri dverách a stáva sa z nej malá terasa.

Foto: Hello Wood

Udržateľný materiál

Svetlý interiér ťaží zo sklenených dverí a okrúhleho okna spolu s posuvnými sklenenými dverami od podlahy až po strop, ktoré tvoria štvrtú stenu. Prírodná brezová preglejka pokrýva interiér a vytvára útulný, súdržnú priestor.  Oproti presklenej stene je malá kuchynka a posuvné dvere, ktoré ukrývajú kúpeľňu. Zostávajúci priestor na podlahe je otvorený, čo umožňuje využitie kabíny mnohými spôsobmi.

Foto: Hello Wood

Namiesto tradičných stavebných metód spoločnosť Hello Wood použila trvalo udržateľné stavebné materiály, rovnako ako pre všetky svoje kabíny.

Najnovšie články