Aká je najvhodnejšia farba do interiéru podľa vášho znamenia zverokruhu? Zistite, ktorá je vám najbližšia

Lucia Mužlová

takprosto.cc

Nikdy som nemala rada zelené steny. Spomínam si, ako nepohodlne som sa cítila v triede, kde sme mávali kedysi chémiu. Ten „toxický“ odtieň ma vždy tak trochu znervózňoval a po 15 minútach som sa už vôbec nevedela sústrediť, pretože som sa jednoducho cítila nepríjemne. Farby dokážu veľa. Veľa nimi môžete pokaziť, no priestor dokážete takisto aj oživiť. Ľudia aj nálady sa menia, no znamenie zverokruhu sa nemení. 

Budete možno prekvapené, no aj farba vašich stien ovplyvňuje vašu náladu, zdravie a dokonca aj to, ako okolitý svet vnímate. Preto by ste k voľbe farieb mali pristupovať zodpovedne. My sme pre vás vybrali farby vhodné pre jednotlivé znamenia zverokruhu. Trafili sme sa do vášho vkusu?

Baran – odtiene ružovej

farby1
takprosto.cc

Mnoho ľudí si myslí, že ružová farba patrí do detskej izby. Táto farba je však naozaj jedinečná. Stačí zvoliť ten správny odtieň a jas. Pre dynamického človeka narodeného v znamení Baran je táto farba akousi záchranou, a to najmä vtedy ak je v teplých odtieňoch. Potešiť sa tiež môže odtieňom žltej a oranžovej.

Býk – čierna

farby2
takprosto.cc

Nehovorím, že by ste si mali dať do bytu čierne steny. Býk je však tvrdohlavý a má jasný postoj k životu. Brániť sa bude až dokonca, a to zubami aj nechtami. Čierne prvky v interiéri sú pre Býka ideálnou voľbou a pomáhajú mu vyrovnávať nálady. Nemusí sa jednať však čisto len o čiernu. Aj kombinácia tmavohnedej a béžovej môže byť veľmi očarujúca.

Blíženci – žltá

farby3
takprosto.cc

Pre Blíženca je farba stien v jeho domove veľmi dôležitá. Je pre nich dokonca aj zdrojom inšpirácie. Ideálne sú teplé a sýte farby, vďaka ktorým sú Blíženci aktívni a energickí. Slniečkovo žltá v spojení s trávičkovo zelenou je ideálna kombinácia. V takomto domove sa Blíženci budú vždy cítiť dobre.

Rak – svetlomodrá

farby4
takprosto.cc

Ľudia narodení v znamení Raka sú niekedy povestní svojou lenivosťou. Kde inde by leňošili ako v príjemnom prostredí, kde sa budú cítiť ako na obláčiku? Svetlomodrá farba je veľmi upokojujúca a tiež sa dobre kombinuje so šedou, žltou a fialovou. To je presne to, čo duša Raka potrebuje.

Lev – fialová

farby5
takprosto.cc

Lev dokáže inšpirovať kohokoľvek a veľmi ľahko vás nakazí svojou lásku k životu a dobrou náladou. Odtiene fialovej vytvárajú doma úžasnú atmosféru, a to Lev nutne potrebuje.

Panna – svetlobéžová

farby6
takprosto.cc

Krémová, smotanová, béžová. Všetky tieto odtiene sú pre Panny ako stvorené. V takýchto miestnostiach sa cítia bezpečne a môžu sa schovať do svojho vlastného sveta, ktorý je mimochodom veľmi kultivovaný. Tieto farby v spojení s hnedou sú ideálnou kombináciou, ktorá vyžaruje energiu, poriadok a silu.

Váhy – zelená

farby7
takprosto.cc

Zelená je farba harmónie, a to je presne to, čo všetky Váhy hľadajú. Odtiene tejto farby sú vždy šťavnatým osviežením, a ak ich ešte dobre skombinujete s nábytkom, máte vyhraté.

Škorpión – červená

farby8
takprosto.cc

Škorpión je človek s rozvinutou intuíciou, je to človek zmyselný a vášnivý. Možno to bude znieť zvláštne, pretože veľa ľudí považuje červenú farbu za agresívnu, no správne zvolené odtiene červenej a fialovej Škorpiónom jednoducho vyhovujú. Aj oranžová či čierna dokážu vytvoriť priaznivé prostredie pre toto pekné znamenie.

Strelec – čokoládovohnedá

farby9
takprosto.cc

Odtiene tejto farby nenechajú Strelca ľahostajným. Prispievajú k jeho filozofickej nálade, v ktorej ho často môžete nájsť. Aj nepokojní snílkovia si však prídu na svoje, ak si do miestnosti, v ktorej najviac trávia čas, zvolia kombináciu hnedej, modrej a zelenej.

Kozorožec – šedá

farby10
takprosto.cc

Neutrálne farby pomáhajú Kozorožcom v tom, aby sa stali silnejšou osobnosťou, aby boli disciplínovaní a organizovaní. Skúste ju skombinovať napríklad s modrou. Kozorožci majú radi pocit dobre vykonanej práce, a preto by mali venovať zvýšenú pozornosť zariaďovaniu interiéru, kde trávia najviac času.

Vodnár – oranžová

farby11
takprosto.cc

Citrusové farby podčiarkujú originalitu, ktorou Vodnár srší a tieto farby prospievajú aj jeho dobrej nálade. Oranžová napríklad stimuluje usilovnosť a pomáha zbaviť sa stresu. To je skvelé, no nie?

Ryby – modrá

farby12
takprosto.cc

Ryby sú na modrú citliví, no v tom dobrom slova zmysle. Modrá im pomôže, aby boli harmonické a inšpirované. Je to farba vody a priestoru. Táto krehká povaha si doslova vyžaduje mať okolo seba krásu.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

 

 

 

 

 

Najnovšie články