Tento šikovný muž je snom každej ženy. Na terase domu vyrobil prírodnú váľandu, ktorá má namiesto matracu čerstvú trávu!

Monizz

Hľadáte spôsob, ako ozvláštniť svoju záhradku či väčšiu terasu? Nápadov je dnes už na svete neúrekom a ľudská kreativita nepozná hranice. Jedným z takýchto majstrov je aj záhradný guru Jason Hodges, ktorý vymyslel tú najúžasnejšiu posteľ na svete!

trava1
inhabitat.com

Na terase domu, ktorú z väčšej časti tvoril betón, vytvoril architekt niečo neuveriteľné. Z niekoľkých drevených dosiek a latiek postavil konštrukciu postele, do ktorej nasypal kopu zeminy. Na vrch natiahol kotúče trávového koberca a zázrak bol na svete. Posteľ a´la Tráva! V austrálskej televíznej šou predviedol toto majstrovské dielo a získal si uznanie po celom svete. Zástanca zelene v betónových džungliach vylepšuje domovy už niekoľko rokov. Ekologickejšie bývanie a návrat k prírode a prírodným materiálom sú v jeho pracovne kariére prioritou.

Váľanda s trávou

Vybudovať si kostru postele bude hračkou pre každého aspoň trochu zručného domáceho kutila. Záhradný architekt na to použil drevené dosky a paletu, z ktorej vytvoril čelo „postele“.

trava2
inhabitat.com
trava3
inhabitat.com

Základňu postele, kde za normálnych okolností býva matrac, vystlal geotextíliovou vložkou a zasypal úrodnou zeminou a hnojivom na trávu.

trava4
inhabitat.com
trava5
inhabitat.com

Na pôdu zatlačil vrstvu mäkkej trávy a výsledok postele dekoroval roztopašnými

vankúšikmi.

trava6
inhabitat.com
trava8
inhabitat.com

Miesto pre vás

Ak máte väčší priestor na terase alebo pokojne aj na záhrade, nebojte sa experimentovať a vytvorte si niečo naozaj inovatívne a originálne. Uvidíte, že nebude existovať lepšie miesto na čítanie, relaxáciu, opaľovanie či vyvaľovanie sa s partnerom. Viac zelene prinesie do vášho obydlia viac kyslíka, pozitívnu energiu a optimistickejší pohľad na svet. Pre horúce letné noci je takáto posteľ hotový sen. Nikde sa nebude spať lepšie.

trava7
inhabitat.com

Pre lepší prehľad si pozrite video, kde záhradný guru majstruje posteľ krok za krokom.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=117&v=BZiIlQq19H4

zdroj: babskeveci.sk (Monika), inhabitat.com

Najnovšie články