Malebný domček v Škótsku môže byť váš za rekordne nízku sumu. Je v tom však háčik

Zuzana Fulopova

Foto: pixabay

Ak si nemôžete dovoliť zobrať vysokú hypotéku, v zahraničí vznikajú jedinečné príležitosti, ako kúpiť nehnuteľnosť za lacné peniaze. Len nedávno portál unilad.co.uk priniesol informáciu, že v Škótsku sa predáva dom iba za 5000 libier (v prepočte okolo 5505 Eur) V čom je háčik?

Na budúci týždeň sa v Škótskom mestečku Moniaive v Thornhill chystá predaj domu s troma spálňami za mimoriadnu nízku cenu. Aj keď do tohto domu budete musieť ešte investovať, jeho cena určite stojí za zváženie. Tento útulný domček pozostáva zo vstupnej haly, salónika, kuchyne, sprchového kúta a troch spální. Podlahy a steny sú však v dezolátnom stave, preto je nutná rekonštrukcia.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený This is Scotland (@this_is_scotland),

Prečo sa to oplatí?

Aj napriek tomu sa kúpa tejto nehnuteľnosti oplatí. Ak zvážite cenu a pripočítate si cenu rekonštrukcie, môžete stále značne ušetriť. Mnohí podnikavci dom dokonca po rekonštrukcii znova predajú za účelom dosiahnutia zisku. V roku 2004 sa takto bežne točili domy, napríklad podla portálu The Sun bolo v Anglicku a vo Walese takýmto spôsobom kúpených, prerobených a predaných okolo 60 000 domov ročne. V porovnaní s minulým rokom to však je výrazný počet, kedže v roku 2018 to bolo už len okolo 18 630 domov.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Emily- Scotland 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (@emchal),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Being Scottish (@beingscottish),

Má potenciál

Síce v posledných rokoch sa kúpa domov za účelom zisku pozastavila, napriek tomu má tento dom potenciál. Má obrovskú rozlohu, množstvo zelene, no pritom sídli pri historickej dedinke, kde sa koná veľa podujatí a známych škótskych folklórnych festivalov. Ide teda o známu lokalitu v Škótsku, a preto kúpa tejto nehnuteľnosti už stojí za zváženie, čo poviete?

Všetky fotografie domu nájdete TU.

Najnovšie články