Krásna a jednoduchá chatka, ktorú môžete mať aj vy. Za 125 eur si ju zvládnete postaviť aj sami

Kristína Hagarová

Foto: Den Outdoors

Americká firma Den Outdoors pomáha meniť sny na realitu. Mnohí z nás túžia po vlastnej víkendovej chatke v obklopení prírody, nie každému sa tento sen však splní.

Na internetovej stránke Den Outdoors si môžete zakúpiť stavebný plán a krok po kroku návod, ako svoj sen premeniť na realitu. Americká firma Den Outdoors prišla so skvelým nápadom na predaj stavebných plánov. V ich ponuke nájdete na pohľad z vonku jednoduché, no pritom funkčné a útulné víkendové chatky a domčeky. Architekti z Den Outdoors samozrejme všetky projekty najprv sami postavia a výsledný efekt nafotia.

Moderná chatka za pár dolárov

V ponuke Den Outdoors nájdete aj praktický víkendový domček Modern Cottage, v preklade Moderná Chatka, vás vyjde len na skromných 149 dolárov. Po úhrade platby na počkanie obdržíte detailný plán stavby, ako aj odporúčania na najlepšie umiestnenie stavby. Zakúpenie si hotového a funkčného stavebného projektu prináša množstvo výhod. V prvom rade pri stavbe svojho víkendového útočiska ušetríte na nákladoch za stavebného projektanta. Den Outdoors už spravili celú prácu za vás a ponúkajú vám detailný konečný produkt.

Plán na postavenie víkendového domčeka Modern Cottage obsahuje podrobný návod pre postavenie funkčného domu od základov. Nájdete v ňom aj návod, ako požiadať o stavebné povolenie a aký typ pozemku je najvhodnejší na umiestnenie stavby. V informačnej brožúrke nájdete aj zoznam odborníkov, ktorých budete k výstavbe domčeka potrebovať.

Domček si môžete upraviť

Ako väčšina projektov od Den Outdoors, aj plány k výstavbe domčeka Modern Cottage si môže zákazník dodatočne upraviť podľa vlastných potrieb. Základom je jednoposchodový domček s pôjdom o rozlohe necelých 58 metrov štvorcových a s výškou päť a pol metra.

Jednoduché rozdelenie domu

Vnútorná plocha domu je rozdelená na obývačku s kuchyňou v tvare L, samostatnej spálne s manželskou posteľou, kúpeľňu a extra miesta v priestoroch pôjdu. Na pôjd podľa potreby poľahky umiestnite ďalšiu manželskú posteľ a domček tak poskytne nocľah dvom až šiestim ľuďom.

Foto: Den Outdoors

Praktická kúpeľňa

Kúpeľňa je dostatočne veľká na umiestnenie pohodlnej vane. Plán domčeku zahŕňa aj terasu, ktorá zväčší priestor vašej obývacej izby s otvorenou sklenenou stenou. Domček môžete vyhrievať buď elektrickým alebo plynovým kozubom a kuchyňa má sporák so štyrmi varnými platňami. Vo víkendovom domčeku by ste zrejme očakávali menší luxus.

Foto: Den Outdoors

Náklady na postavenie a dokončenie domčeka vrátane vnútorného vybavenia, odbornej pracovnej sily a okien firma Den Outdoors odhaduje na 77,500 eur. Táto cena je len orientačná a vytvorená pre americký trh. Pokiaľ ste zručný domáci kutil a máte partiu kamarátov ochotných priložiť ruku k dielu, máte veľké šance na vytvorenie nového rekordu v cene postavenia vlastného víkendového domčeku. A to aj vďaka už hotovému plánu od Den Outdoors, ktorý stojí presne 149 dolárov, v prepočte okolo 125 eur. Na stránke nájdete presný návod a aj stavebný plán.

Najnovšie články