Veľký priestranný dom a krásna záhrada. 7 priateliek sa rozhodlo, že budú žiť spolu do konca života

Monika Miková

Foto: screenshot youtube

Pamätáte si ešte na seriály ako Priatelia, kedy sa niekoľko obyčajných ľudí rozhodlo žiť spolu v jednom alebo v tomto prípade dvoch bytoch? Pre niečo podobné sa rozhodlo 7 kamarátok z Číny, o ktorých informuje portál Bored Panda. Mladé ženy sa rozhodli, že svoje životy strávia spoločne.

Ich príbeh začal ako veľký vtip spomenutý pri jednom posedení. Jedna z kamarátok navrhla, že by bola zábava stráviť celý život spoločne, zdieľať všetko dobé a zlé. Postupne však ženy začali myšlienke dávať reálne obrysy, keď našli 700 m²  veľký pozemok v predmestí mesta Guangzhou, bolo rozhodnuté. Poznajú sa už takmer dvadsať rokov a sú si bližšie ako súrodenci. „Vždy sme snívali o tom, že ako šesťdesiatničky strávime posledné spoločné chvíle,“  prezradila pre vo videu na Youtube jedna s kamarátok Yitiao.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🇫🇷 Parisian Photographer (@fanny_dussol) on

Všetko začalo vyzerať reálne potom, čo spoločne dali do kopy sumu 4 milióny čínskych jüanov, čo je v prepočte asi 514-tisíc eur a kúpili si vysnívaný dom. Opustená tehlová stavba poslúžila dokonale pri premene na moderný a útulný dom. Ich domov má 4 poschodia, obklopujú ho nádherné lesnaté kopce a má priestrannú záhradu vhodnú na odpočinok. V dome sú prirodzene spoločenské miestnosti na stretávanie, ale i oddelené spálne na najvyššom poschodí. Na nábytku sa kamarátky zhodli a prevláda indický a marocký štýl. Neodmysliteľnou súčasťou je i čajovňa, pričom všade v dome sa nachádzajú drevené kusy nábytku i podlahy.

I keď by sa mohlo zdať, že dievčatá sa cítia opustené, pretože dom sa nachádza až hodinu od najbližšieho mesta, nie je to pravda. Vo videu kamarátky zavtipkovali: „Varíme spolu, grilujeme, ale asi by sa mala každá z nás naučiť jednu špeciálnu zručnosť typu tradičná čínska medicína, hrať na hudobný nástroj a pod., aby medzi nami časom nevznikli nezhody.“

Reakcie na nápad spolunažívania kamarátok

Pod videom a mnohými článkami a príspevkami sa hneď začala diskusia. Niektorým sa nápad páči, iní sú trochu skeptickejší. Každopádne, ak sa rozhodli pre takýto život, je to ich voľba a určite vedia, aké to so sebou prináša výhody aj nevýhody.

„Aký nádherný príbeh a skvelá myšlienka. Škoda že pre mňa je už neskoro uvažovať nad niečím podobným.“

„Oh, áno prosím! Nepotrebujem mobil! Potrebujem len pohodlnú posteľ, kúpeľňu s vaňou a televíziu, aby som sa zabavila. Bolo by to skvelé.“

„Najviac sa mi páči ich nápad s čajovňou.“

„Šesť priateliek na podobnej vlnovej dĺžke ako ja, no tak to by som pokojne išla na dôchodok.“

„Staviame si malé domčeky v malých dedinách. Toto je príklad toho, čo nazývam priestor.“

„Ja nemám ani 7 priateliek, ktorým by som verila.“

To, ako vyzerá dom a aj 7 priateliek môžete vidieť na tomto krátkom videu. Vedeli by ste si aj vy predstaviť prežiť život v jednom dome so svojou najlepšou priateľkou?

 

Najnovšie články