10 úžasných spôsobov, ako spojiť laminát s dlaždicami. Výsledkom je dokonalá podlaha, po akej možno túžite aj vy

Monizz

Dokonalá podlaha nie je vždy samozrejmosť. Aby sa podlaha hodila k interiéru a zároveň vypovedala niečo o vkuse majiteľov, rozhodne je dôležitý prvotný výber. Konečný výsledok môže byť taký uchvacujúci, ako uvidíte v tomto článku.

1
takprosto.cc

Tendencia spájania materiálov v interiéroch domov a bytov nie je nič nové. No spájať a kombinovať materiály na podlahe, to je už niečo celkom iné. Ak vedľa seba položíte kameň a drevo viete, ako nádherne sa dokážu dopĺňať. Predstavte si, že by ste po takomto prírodnom koberci mohli chodiť dennodenne. Aby však takéto podlahy boli nielen krásne, ale aj funkčné, treba si prizvať odborníka. Pozrite sa, aké inšpiratívne môžu byť aj naoko jednoduché vzory, ktoré vám doma dokážu vyčarovať hotový raj.

Inšpiratívne kombinácie prvkov

Dramatická hra farieb v tejto kuchyni spojenej s obývacou miestnosťou pripomína topiaci sa sneh. Z bielej prechádza do zemitej farby dreva.

2
takprosto.cc

Prechodové lišty, aké zvykneme pri prechodoch bežne používať, sú v modernom dizajne momentálne out. Dominujú nenápadné spojenia materiálov bez používania okatých prechodov.

3
takprosto.cc

Táto kúpeľňa pripomína umelecké dielo. Nielen tým, ako a kde je situovaná, ale aj originálnymi kachličkami zasadenými do prírodnej laminátovej podlahy. Vaňa pôsobí, akoby stála priamo na kameni.

4
takprosto.cc

Na prvý pohľad sme nevedeli, či je to koberec alebo dlaždice. Nádherná práca, ktorú zvládne len majster vo svojom odbore.

5
takprosto.cc

Vo výrazných interiéroch sa netreba báť kombinovať aj podlahu s výraznými vzormi. Najmä, ak máte nábytok minimalistickejší.

6
takprosto.cc

Šachovnicové dlaždice nikdy nevyjdú z módy a už vôbec nie, ak sa prirodzene prelínajú do modernej laminátky.

7
takprosto.cc

Interiéru dodávajú moderný a zároveň starosvetský punc, čo pôsobí vždy originálne.

8
takprosto.cc

Táto podlaha je hotové umelecké dielo. Nájsť však kachličky a zároveň parkety rovnakej veľkosti a hrúbky, lenže inej farby muselo byť náročné. No výsledný efekt je fascinujúci.

9
takprosto.cc

Poslednou inšpiráciou je dlažba v tvare plástov z rôznych farieb priamo sa prelínajúca s tmavými parketami. Nápad na jednotku.

10
takprosto.cc

Rôznorodosť kombinácií nepozná hranice. Pri každom experimente však odporúčame na takéto dielka zavolať majstra. Prechody, rezanie či delenie materiálov na podlahových krytinách nie je robota pre každého, a tak, ak budete chcieť ušetriť na profesionálnej montáži, môže sa stať, že utratíte viac ako by ste čakali.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc