Táto rodinka žije na polárnom kruhu v dome postavenom pod slnečnou kupolou. Keď uvidíte interiér, ostanete v nemom úžase

Lucia Mužlová

Vidieť polárnu žiaru tak často ako sa dá je snom mnohých cestovateľov a milovníkov prírody. No bývať v „skleníku“ kdesi pod polárnym kruhom chce nielen poriadnu dávku odvahy, ale je to vskutku len pre skutočných fajnšmekrov! A rodina Benjamina Hjertefølgera sa k nim skutočne radí!

dom1
boredpanda.com

Rodinka Hjertefølgerovcov žije pod polárnym kruhom od decembra 2013. V nórčine sa ich priezvisko prekladá ako „srdce nasledovníka“. Nielen silné srdce, ale aj silného ducha mali Hjertefølgerovci, keď sa rozhodli postaviť dom tak úžasný, až sa pri ňom zastavuje dych.

dom2
boredpanda.com

Presvetlené priestory s výhľadom na opustenú nórsku krajinu sú originálnym tipom na dovolenku v divej prírode. S tým rozdielom, že rodina sa rozhodla osvojiť si tento druh bizarného bývania za svoj životný štýl.

dom3
boredpanda.com
dom4
boredpanda.com
dom5
boredpanda.com

Pod slnečnou kupolou, ktorá pôsobí ako skladačka stoviek malých sklených trojuholníkov sa  nachádza pomerne rozľahlý trojposchodový dom so záhradou, kde si domáci dopestujú vlastnú zeleninu a ovocie.

dom10
boredpanda.com
dom11
boredpanda.com
dom9
boredpanda.com

Dom má päť spální a dve kúpeľne a je zariadený originálnym dreveným nábytkom. Nájdu sa v ňom ale aj iné kúsky hodné povšimnutia. Napríklad taká štýlová piecka, obrovské stropné trámy, ktoré vyzerajú akoby rástli rovno zo stien, či hlinený sprchový kút. Dom je zaujímavý aj tým, že je takpovediac „handmade“.

Rodina ho postavila prevažne z organických materiálov ako piesok, íl, voda a drevo. No a neboli by to Nóri, keby ich strechu nezdobili solárne panely. Eko rodinka využíva dokonca aj odpadovú vodu a kompost zo zvyškov potravín. Preto si zaslúžia náš obdiv.

dom8
boredpanda.com
dom7
boredpanda.com
dom6
boredpanda.com

Napokon, ak by ste mali náhodou cestu okolo a chceli by ste raritný dom vidieť na vlastné oči, šesťčlennú rodinu Hjertefølger žijúcu v slnečnej kupole nájdete na čarovnom ostrove Sandhornøya v severnom Nórsku.

Pozri tiež: Vitrážové okná vám z bývania urobia rozprávkové miesto. Dá sa s nimi čarovať aj za pár drobných

zdroj: babskeveci.sk (Monika), boredpanda.com

Najnovšie články