Keď som prišla k babičke na dedinu, nemohla som uveriť vlastným očiam. Susedia mali plot, ktorý sa slovami ani nedá opísať!

Monizz

Drevené oplotenie v súčasnosti akosi nie je populárne a ľudia sa radi uzatvárajú za vysoké múry, prípade si nechávajú záhrady a domy oddeľovať od ulice modernými tepanými plotmi. Na čaro dreva sa celkom zabudlo.

takprosto.cc

Drevené ploty boli hitom minulosti. Latky pospájané na husto vedľa seba dnes na nás pôsobia, akoby boli z celkom iného sveta. Tam, kde ich ešte vidieť, sú väčšinou zničené, ošarpané a neraz zhnité, či polámané. Existuje však skupina ľudí, ktorá sa v maľovaní dreva doslova vyžíva. Na svoje kreácie neváhajú použiť staré drevené oplotenia. Pozrite sa na tieto výtvory a možno na minútu zastanete a začnete premýšľať aké by to bolo, keby ste mali takýto plot aj vy

Maľované ploty

Extravagancia verzus umenie. V tomto článku sa nebudete vedieť rozhodnúť, ktoré tieto ploty vystihuje viac. Ani jedno však nenesie negatívny význam. Tieto ploty sú nádhernou prácou ľudských rúk.

takprosto.cc

Keby vyzerali všetky autobusové zastávky takto, aj ľudia by možno viac využívali mestskú dopravu a nezaťažovali životné prostredie autami.

takprosto.cc

Moderné umenie sa dá pretaviť všade, dokonca aj do ulíc. Prečo ho teda neponúknuť ľuďom?

takprosto.cc

Majiteľ tohto plota je buď milovníkov animovaných filmov, alebo psíčkar.

takprosto.cc

Tento zasa očividne žije hudbou. Ruku na srdce, tento plot je naozaj štýlový!

takprosto.cc

Maľovať je možné nielen na drevo, ale aj na kameň, ktorý priestor medzi oplotením neraz predeľuje. Stačí mať v oku farby a predstavu o tom, čo by na ňom malo byť zobrazené. Tento konkrétny jeho autori zasadili priamo do prostredia.

takprosto.cc

Plot, ktorý na prvý pohľad pripomína impresionistické maľby, je najväčšou miestnou atrakciou.

takprosto.cc

Dôkaz toho, že v jednoduchosti je krása.

takprosto.cc

Takýto roztomilý plot oddeľujúci plynomer od voľne dostupného exteriéru je snom každej romantickej duše.

takprosto.cc

Očný klam sa dá nabudiť aj maľbou. Aj vám sa na prvý pohľad zdalo, že v plote sú diery?

takprosto.cc

Street art môže  vyzerať aj takto. V zahraničí je extravagantnosť bežná a ľudia sa nad ňou vôbec nepozastavujú. Keby takýto plot nájdeme u nás, väčšina ľudí by len krútila nosom. Prečo si však nezlepšiť deň pohľadom na pestré farby?

takprosto.cc

Dali by ste si povedať a pomaľovali by ste svoj drevený plot zaujímavým vzorom?

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články