Moja chodba bola stará, škaredá a strašiakom celého domu. Keď sme sa celá rodina pustili do práce, vytvorili sme niečo naozaj úžasné!

Mary

Ak máte aj vy doma nejakú izbu v pôvodnom stave a chceli by ste ju prerobiť, ale rekonštrukcia sa vám zdá príliš drahá, inšpirujte sa týmto článkom. Stará malá chodba, ktorá slúžila len na odkladanie vecí, sa zmenila na kus dizajnérskeho skvostu. Najlepšie na tejto rekonštrukcii však je, že si ju rodina urobila úplne sama. 

Pokiaľ ste kreatívni a máte šikovné ruky, určite vám prerábka pôjde s ľahkosťou a úsmevom na perách. Jediné, čo potrebujete, je chuť sa realizovať. Ak ste vášnivý cestovateľ a milujete rôzne cesty do neznáma, inšpirujte sa touto malou ale útulnou chodbou.

Vybrali sme pre vás niekoľko zaujímavých fotografií, na ktorých vidíte, ako tento úzky priestor vyzeral pred a po rekonštrukcii.

Pred začatím prerábania bola chodba iba sklad pre nepotrebné veci. Svoje miesto tu mali iba matné fádne farby s jednoduchými materiálmi a minimom svetla.

chodba 1
takprosto.cc

Už po prvých minútach návštevy tejto chodby vám musí byť jasné, že rekonštrukcia je nie len potrebná ale aj pre samotných obyvateľov nutná.

chodba 2
takprosto.cc

Celá prerábka sa vlastne začala kvôli farebnej tapete, ktorú videl majiteľ tejto chodbičky v kamarátovom byte. Začal premýšľať, že by sa podobné tapety hodili aj do jeho bytu. Ale kam s nimi ? Kde ich umiestniť aby vyzerali čo najlepšie?

chodba 3
takprosto.cc

Všetci členovia rodiny sa museli zhodnúť na tom do akej témy sa bude uberať rekonštrukcia a celkový vzhľad chodby. Zhodli sa na jednom: cestovanie. Tento osobitný štýl do chodby úplne zapadol. Uznajte sami.

chodba 4
takprosto.cc

Strop, dvere a spodné časti steny boli obohatené o plastové doštičky, ktoré sú skvelé nie len z praktického hľadiska. Ich údržba je veľmi jednoduchá, nesmieme zabudnúť pripomenúť, že majú dobre umývateľný povrch, čo je výhoda najmä keď máte malé deti alebo domácich maznáčikov. Na zvyšný priestor stien sa majitelia rozhodli nalepiť vinylové tapety, ktoré celému priestoru dodávajú na útulnosti.

chodba 5
takprosto.cc

Všetky spomienky na ich cesty zaznamenali do tejto krásnej magnetickej tabule. Ak patríte aj vy medzi milovníkov cestovania, takýto kúsok by ste vo svojom byte/dome určite s nadšením uvítali.

chodba 6
takprosto.cc

Výroba tejto tabule bola veľmi jednoduchá, ale potrebovala šikovné ruky, o ktoré sa postaral otec rodiny. Bolo potrebné do steny zaviesť pozinkovaný plech o rozmeroch 1260×2000, aby sa vytvoril falošný efekt obrazu. Samozrejme sa nemohla vynechať farba kovu, aby spolu všetko ladilo.

chodba 7
takprosto.cc

Tapety, magnety, závesy a obyčajné laná – povedali by ste, že sa z niečoho tak obyčajného dá vytvoriť táto nádherná chodba?

chodba 8
takprosto.cc

Detaily urobia veľa v každom príbytku, tu to ale platí dvojnásobne.

chodba 9
takprosto.cc

Zbaviť sa úplne všetkého starého zariadenia sa však nedalo, ak ale máte dobré nápady a trpezlivosť, všetko sa dá šikovne schovať.

chodba 10
takprosto.cc

To však nie je všetko, majitelia mysleli na každý kúsok chodby. Preto sa rozhodli vymeniť nábytok a takisto aj malý koberec. Všetko by malo spolu ladiť, inak to nie je ani v tejto malej chodbičke. Či už ide o detaily na stenách alebo o nábytok, máte pocit, akoby ste sa ocitli v galérií umenia.

chodba 11
takprosto.cc

Čo sa týka dlážky a použitého materiálu, tu bolo zvolené linoleum. Aby sme to upresnili, linoleum s veľmi zaujímavým kamienkovým vzorom.

chodba 12
takprosto.cc

Ľudia, ktorí žijú v bytoch, väčšinou na dizajn chodby veľmi nedbajú, pretože túto časť bytu nepovažujú za až tak potrebnú. Mali by ste mať však na pamäti, že je to hneď prvé, čo vaši hostia uvidia. Nemusíte mať veľa peňazí na rekonštrukciu, postačia vám šikovné ruky a trpezlivosť. Inšpirujte sa týmto skvelým nápadom a ak máte doma miestnosť, ktorú chcete prerobiť, hor sa do toho. Dajte nám vedieť, ako sa vám tento nápad páčil.

Pozri tiež: Táto šikovná žena premenila svoju záhradu na hotový poklad! Keď uvidíte, čo vytvorila, budete to chcieť tiež

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc

Najnovšie články