10 vecí, ktoré často robíme a tvoria zmätok a neporiadok v našej domácnosti

Lucia Mužlová

Bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíme, takmer vždy sa u nás doma vyskytne nejaký neočakávaný neporiadok, ktorý nám spôsobuje vrásky. Nepatrím síce k tým ľuďom, čo by upratovali každý deň, ale niekedy ma tiež dokáže neporiadok vytočiť. Časopis Bright Side vytvoril zoznam najrozšírenejších chýb, ktorých sa dopúšťame a neskôr máme hlavu v smútku. Schválne, v koľkých sa nájdete vy?

Magnetky na chladničke

neporiadok1
brightside.me

Áno, toto je aj môj problém. Magnetky najskôr pekne rozložíte, vyzerá to skvelo, no keď sa o mesiac lepšie pozriete, je v tom chaos a nevyzerá to vôbec dobre. Posledným trendom sú magnetické tabule. Môžete na ne písať, lepiť odkazy a magnetky zorganizovať, pričom je len malá šanca, že sa niekam pohnú.

Suveníry

neporiadok2
brightside.me

Toto je azda ešte horší prípad ako magnetky. Je to hlavne kvôli tomu, že je ťažšie nájsť suvenírom vhodné miesto. Väčšinou sú roztrúsené kade tade po byte a občas to nepôsobí pekne. Ak si napríklad z každej dovolenky prinesiete nejaké mušle, skúste ich sústrediť len na jedno miesto. Nezávidím tým, ktorí chodia na dovolenku aj viackrát ročne a už vôbec si nechcem predstaviť kam tie suveníry dávajú.

Umývanie riadu

neporiadok3
brightside.me

Dizajnéri tvrdia, že nikdy nedosiahnete elegantnú kuchyňu pokiaľ vaše prostriedky na umývanie riadu budú na očiach. Riešením je poprosiť manžela, nech vám namontuje dávkovač. Nezabudnite vybrať taký, ktorý bude s vašou kuchyňou ladiť.

Žehliaca doska

neporiadok4
brightside.me

Niektorí ľudia používajú žehliacu dosku na ukladanie vecí. To však nikdy nebude pôsobiť pekne. Žehliaca doska by mala mať jediný účel, a to taký, na aký bola vyrobená a vaše veci by mali byť poskladané v skrini. Musím sa priznať, že môj zlozvyk je odkladanie vecí na stoličku. Dajte mi vedieť, či to máte z detstva tak aj vy. Vždy som si pri písacom stolíku na stoličku odkladala oblečenie. Veď hádam nedám sveter do prania, keď som ho mala len raz a do skrine patria predsa len čisté veci. Áno, aj to boli a ešte aj sú moje výhovorky.

Topánky

neporiadok5
brightside.me

Topánky roztrúsené po celej chodbe. Zima síce skončila, ale pre istotu si tu nejaké ešte nechám. Ide jar, tak tieto už budem nosiť a jesenné sa tiež zídu. Ak máte málo priestoru na odkladanie topánok, určite by ste mali mať vybraté len tie najnutnejšie kúsky. Nevyzerá to veľmi lákavo, keď prvé, čo návšteva zbadá, sú rozhádzané topánky. Najlepšie je schovať topánky do botníka, čím vám vznikne aj viac priestoru a lepšia organizácia.

Uteráky

neporiadok6
brightside.me

Som si istá, že do novej kúpeľne by ste si nedali nejaké staré uteráky, poprípade nejaké s detskými motívmi, ak už nemáte 12. Tým pádom by nemali byť súčasťou vašej kúpeľne ani pestrofarebné uteráky. Skúste ich ladiť v jednom tóne, tak, aby ladili štýlovo s vašou kúpeľnou.

Šport

neporiadok7
brightside.me

Ani neviem spočítať domácnosti, kde som videla stroj na cvičenie, ktorý hádam od prvého dňa slúžil ako vešiak. Ľuďom to ešte pripadá vtipné a sami sa na tom zasmejú. Ak ste už svoj stacionárny bicykel nepoužili viac ako mesiac či dva, už ho asi ani nepoužijete. Nájdite mu vhodnejšie miesto, zložte ho pod posteľ alebo do skrine. Vhodným miestom je napríklad aj balkón.

Obliečky

neporiadok8
brightside.me

Skúste vždy zladiť obliečky so zvyškom vašej spálne. Posteľ zaberá veľký priestor a periny na nej tiež. Vankúš a perina by mali byť oblečené vždy v rovnakej obliečke, ale to asi nemusím viac rozvádzať. Ak si už neviete rady a je pre vás otravné vždy rozmýšľať, či všetko ladí, vyskúšajte pléd. Plédom, alebo teda nejakou dekou, zakryjete periny a stačí vám jeden, maximálne dva kusy. Problém vyriešený.

Kuchynské potreby

neporiadok9
brightside.me

Skúste si urobiť poriadok v koreničkách, práškoch do pečenia, cestovinách, strukovinách  a bylinkách. Teraz už zoženiete lacno akékoľvek nádoby a verím, že nájdete také, čo sa budú hodiť aj do vašej kuchyne. Nikdy sa mi nepáčilo skladovanie v sáčkoch, v ktorých ste koreniny už zakúpili. Po prvé, vždy bol z toho neporiadok a po druhé, vyzerá to strašne. Verte, že aj vaša kuchyňa bude vyzerať krajšie a čistejšie a bude lepšie zorganizovaná.

Hračky

neporiadok10
brightside.me

Toto je asi jediný bod s ktorým sa úplne nestotožňujem. Jasné, že nevyzerá dobre, keď sú všade rozhádzané hračky, ale som toho názoru, že sú to deti a pokiaľ sa hrajú, je to v poriadku. Potom je jasné, že treba všetko poupratovať. Ale určite by som nechodila za dieťaťom a neupratovala všetko, čo vytiahne z police. Ak máte veľa hračiek, skúste si nakúpiť farebné krabice a skladovať ich tam. Lepší prípad je, že ak sa s nimi vaše dieťa už dlho nehrá, darujte to tým, ktorí to potrebujú viac, poprípade to darujte do škôlky. Dobrý skutok, dobrý pocit a viac miesta vo vašom byte.

Verím, že máte menej zlozvykov ako ja. Našla som sa vo viacerých bodoch, ale stále si hovorím, že aj neporiadok nejako patrí k životu. Keď pracujem, alebo mám poobede iný program, tak jednoducho odložím upratovanie na inokedy a vôbec ma to nestresuje. Ako ste na tom vy? Dáte v slnečné sobotňajšie doobedie prednosť upratovaniu, alebo zbalíte rodinu a spravíte si radšej program v prírode? Dajte mi vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk

Najnovšie články