Od roku 1939 bol tento apartmán v Paríži opustený. Nikto nečakal, čo tam po 70 rokoch nájdu

Lucia Mužlová

V roku 1939 museli mnohé rodiny v Paríži kvôli vojne opustiť svoje domácnosti. Tak to musela spraviť aj majiteľka tohto bytu, ktorá sa ešte pred začatím vojny presťahovala na juh Francúzska. Viac ako 70 rokov bol tento byt opustený a majiteľka sa do bytu nikdy nevrátila.

Opustený byt po viac ako 70 rokoch otvoril tím exekútorov. To, čo sa tam skrývalo ich veľmi prekvapilo. V byte sa nachádzalo neuveriteľné bohatstvo. Okrem množstva historických predmetov sa tam našlo aj niekoľko obrazov. Jeden z obrazov mal nesmiernu hodnotu. Po analýze sa zistilo, že bol v 19. storočí namaľovaný talianskym umelcom Giovannim Boldin. Múzou ženy na obraze v ružových večerných šatách bola herečka Madam de Floriana. Obraz sa na aukcii vydražil za 3,5 milióna dolárov (3,1 milióna €).

mapa-vojnova-francuzsko
boredomtherapy.com

Madame de Florian musela tento byt opustiť v roku 1939, ako 23 ročná. Presťahovala sa do časti Francúzska, ktorá vtedy nebola okupovaná nacistami. Do bytu sa z neznámych dôvodov nikdy nevrátila, aj keď po celý život platila nájom za byt.

opusteny-apartman
boredomtherapy.com

Toto zistila jej rodina až v roku 2010, po jej smrti. Exekútor, Olivier Choppin-Janvry bol vyslaný pozrieť byt a to, čo tam našiel naozaj nečakal.

opusteny-apartman1
boredomtherapy.com

Pod vrstvou prachu, bol byt takmer nedotknutý a zachovalý.

opusteny-apartman2
boredomtherapy.com

opusteny-apartman5
boredomtherapy.com
opusteny-apartman4
boredomtherapy.com
opusteny-apartman6
boredomtherapy.com

Okrem krásneho historického nábytku čakalo exekútorov jedno prekvapenie.

opusteny-apartman7
boredomtherapy.com

Mnoho krásnych obrazov a taktiež spomínaný obraz herečky v ružových šatách.

opusteny-apartman3
boredomtherapy.com

zdroj: babskeveci.sk, interez.sk 

Najnovšie články