15 prenádherných záhradných altánkov, o akých sme vždy len snívali! Toto je to, čo budeme tento rok na záhrade robiť my

Mary

Všetci ľudia, ktorí majú chalupu alebo záhradu, snívajú o magickom večeri pri šálke čaju pod šírym nebom, o grilovaní, ale aj o rodinnej večeri či obede na čerstvom vzduchu. Krásny altánok je skvelou alternatívou nielen pre tieto krásne chvíle, ale aj pre skrášlenie celej vašej záhrady či chalupy. 

Ak sa neviete rozhodnúť na aký štýl altánku sa zamerať, pozrite sa s nami na rôzne prevedenia. Altánok by mal byť skvostom vašej záhrady, ale aj miestom, kde si oddýchnete a zažijete krásne chvíle s rodinou či priateľmi.

# Altánok zo skla 

Keď sa povie sklo v spojení so záhradou, každý si zrejme predstaví zimnú záhradu alebo sklenník. Opak je však pravdou, ak máte radi modernú architektúru a teší vás pohľad na netradičné stavby, určite vá poteší fakt, že aj altánok môže byť vyrobený zo skla.

altánok 2
takprosto.cc

# Kamene 

Kamenný obklad dodá altánku ten správny šmrnc a istú dávku elegancie, ktorá možno vo vašej záhrade chýba. Ak sa s týmto materiálom trochu pohráte, vykúzlite nádherný priestor pre relax ale zároveň aj skvost záhrady.

altánok 3
takprosto.cc

# Uprostred kvetov

Umiestnenie altánku je veľmi dôležité, či už si vyberiete stred záhrady, alebo chcete altánok schovať, určite zvážte aj umiestnenie priamo medzi záhonom kvetov.

altánok 4
takprosto.cc

# Útulnosť 

Ak obľubujete skôr minimalistický štýl a jednoduchosť, zaraďte ho aj do realizácie altánku. Predsa len, menej je niekedy viac.

altánok 5
takprosto.cc

# Kvety 

Do záhrady neodmysliteľne patria aj kvety, kríky a rôzne iné rastliny. Pokiaľ ste sa rozhodli stavať altánok, ale vadí vám nedostatok kvetov, určite sa inšpirujte týmto nápadom.

altánok 6
thisoldhouse.com

# Dokonalosť dreva 

Kedysi bolo drevo hlavným stavebným materiálom najmä pri stavbe domov, chalúp, ale aj hospodárskych budov. Dnes sa opäť vracia do módy a dajú sa s ním robiť naozaj prekrásne veci. Napríklad altánok z masívneho dreva vyzerá naozaj prekrásne.

altánok 7
takprosto.cc

# Kov a látka 

Pokiaľ si myslíte, že tieto dva materiály nejdú dokopy, mýlite sa. Altánok za použitia týchto dvoch materiálov vyzerá čarovne.

altánok 8
takprosto.cc

# Krb 

Nápad na dekoráciu v podobe krbu pri stavbe altánku určite nie je na zahodenie. Celkový výsledok vyzerá potom úplne ako z rozprávky.

altánok 9
takprosto.cc

# Všade samé okienko 

Skvelou alternatívou na altánok je aj tento nápad. Ak sa bojíte, že vám girlovačku preruší dážď, skúste sa zamerať na takýto druh altánkov.

altánok 10
takprosto.cc

# Orient 

Záhrady v orientálnom štýle sú stále viac populárne, skúste do vašej záhrady zakomponovať aj altánok, ktorý bude orientom doslova žiariť.

altánok 11
pixabay.com

# V jednoduchosti je krása

Táto veta, ktorú ste už určite veľakrát počuli, platí aj pri stavbe altánku.

altánok 12
takprosto.cc

# Stredomorská elegancia 

Milovníci mora a zámorských krajín, určite ocenia aj takýto nápad. Pridajte do vášho altánku materiály ako je kov a látka, dokúpte luster a stredomorie môžete mať na vašej záhrady každý deň po celý rok.

altánok 13
thewateroasis.com

# Rezbárstvo 

Remeslo má zlaté dno a to vidíme najmä pri práci rezbárov. Altánok môže vyzerať aj takto netradične, ale určite zaujímavo.

altánok 14
takprosto.cc

# Altánok ako priestor pre oslavy

Altánok nemusí byť len miestom, kde si vypijete šálok lahodného čaju. Viete si vytvoriť aj miesto, kde sa budú konať rôzne oslavy či grilovačky pre všetkých priateľov.

altánok 15
takprosto.cc

# Nábytok 

Záhradný nábytok v minimalistickom štýle sa skvele hodí nielen na terasu, ale aj do altánku. Ak pridáte menšie dekorácie, vytvoríte nádherné miesto, do ktorého sa budete vracať s úsmevom na perách.

altánok 16
takprosto.cc

Altánok je jedna z najkrajších dekorácií, ktorú môžete vo vašej záhrade mať. Či už bude vašim miestom pre odpočinok alebo alternatíva pre usporiadanie oslavy, určite bude pre vás nie len krásnou dekoráciu, ale aj miestom kde sa budete chcieť stále vrátiť. Dajte nám vedieť, ktorý štýl altánku sa vám zapáčil najviac.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc