Starý opustený dom na pokraji zrútenia sa im podarilo zmeniť na nepoznanie. Keď uvidíte výsledok, poviete si: „rozprávka!“

Banana

Foto: citydog.by

Takmer každý sníva o peknom domove, veľkej záhrade alebo príjemnom posedení napríklad aj na vidieckej chate. Mnoho ľudí však ostane len pri snoch a do skutočnej realizácie sa často neodváži pustiť. Je pravdou, že rekonštrukcia domu je dlhá a namáhavá činnosť, no tomuto mladému páru sa to podarilo a rozhodne to stojí za to. Dom, ktorý bol na pokraji rozpadnutia dokázali premeniť na nepoznanie. Pozrite si krásny nový interiér s nádychom histórie. Aj víkend v takejto chate musí byť hotovou rozprávkou.

Kúpili starý dom, prerobili ho a dnes sa môžu tešiť z krásnej vidieckej chaty. Znie to ako obyčajný scenár, no po tom, čo uvidíte fotky pred rekonštrukciou ihneď pochopíte, že to bol beh na dlhú trať. Dom, ktorý predtým slúžil na bývanie ale fungoval aj ako malá vidiecka škola bol v dezolátnom stave. Cenová ponuka však bola veľmi výhodná a mladý pár neváhal uskutočniť svoj sen o vidieckej chate. Keďže peňazí nebolo nazvyš, rozhodli sa, že celú stavbu budú upravovať svojpomocne, a teda ruku k dielu priložili oni, rodičia i blízki priatelia. Dnes sa môžu tešiť zo spoločných výletov v tichej usadlosti a užívať si príjemné prostredie a pohodlie krásnej chaty.

Foto: citydog.by

Aj keď dom z väčšej časti zakrýva zeleň, môžeme vidieť že jeho stav je skôr na zaplakanie.

Foto: citydog.by

Pri bližšom pohľade je to snáď ešte horšie. Dom bol maľovaný už veľmi dávno, všetko je ošúchané a múr okolo domu rozpadnutý.

Foto: citydog.by

Na niektorých miestach bol materiál tak prehnitý, že časti domu s vyžadovali kompletnú rekonštrukciu a výmenu. Rodina, ktorá držala pokope to však zvládla bez pomoci akejkoľvek firmy.

Foto: citydog.by

Vyzerá to tak, že to bol ich najlepší krok. Dom dnes vyzerá takto. Krásna vidiecka chata má aj pekný výhľad na okolitú prírodu a príjemnú terasu na posedenie. Pri rekonštrukcii sa našli v dome až štyri pece obložené tehlami. Keďže pece boli v zlom stave, rodina ich rozobrala, no materiál šikovne využila inde. Na vstupnú bránu otvárajúcu cestu k pozemku. Skvelý nápad.

Krásne fotografie domu si môžete pozrieť v nasledujúcej galérii.

Vstupná hala a priestor obložený drevom pôsobia veľmi príjemne a teplo, aj keď sú v studenej modrej farbe. Všimnite si pekné obrazy. Sú vytvorené detskými rukami. Rodičia Maxim a Marina takto dávajú najavo obdiv k talentu svojej dcéry. Veľmi pekné gesto. Priestor malej pivnice ešte akoby voňal po dreve, z ktorého sú napríklad nové police alebo zaujímavé schody.

Priestranná obývačka s výhľadom na záhradu je oázou pokoja. Krásne drevené pôvodné parkety by iste ocenili milovníci kvalitnej práce. Táto obývačka pôsobí naozaj skutočným dojmom. Je prepojená s jedálenským kútom. Ani nábytok nestál majiteľov veľa. Stačilo striehnuť na zľavnené kúsky z obchodného domu IKEA. Krb ešte viac zútulňuje a vytvára pohodu rodinného sídla.

Kuchyňa bola vytvorená podľa nápadov Mariny a Maxim ako zručný muž neváhal sám vytvoriť niektoré kusy nábytku. Pôvodná pec je jedným zo skutočne najkrajších vecí, ktoré sú v dome. Spálňa je tiež, ako zvyšok domu ladená v modrých tónoch. Isté obdobie rodina vo svojom vidieckom dome aj žila, takže táto miestnosť slúžila ako pracovňa. Aj keď žijú vo svojom pôvodnom byte, všetok voľný čas trávia v tomto dome.

Detská izba vyzerá ako z rozprávky. V dome je aj ďalšia miestnosť, kde síce deti nespia, no majú tam svoj priestor na hranie. Z tohto miesta jednoducho srší množstvo súdržnosti a lásky. A tak by to malo byť všade.

Pozri aj: Doma som mala veľa vecí, ktoré som cez internet dostala úplne zadarmo. Na týchto stránkach si ich môžete objednať aj vy

zdroj: Jana