Suseda mala záclony, ktoré uviazala podľa špeciálneho návodu a mňa hneď očarili. Týchto 20+ nápadov aj do vašej domácnosti určite oceníte!

Lucia Mužlová

Ak chcete, aby bol váš domov útulný a štýlový, nemusíte hneď míňať veľké množstvo peňazí. Potrebujete len niektoré bežné a obyčajné veci, trochu predstavivosti a kreativity a túžbu niečo zmeniť. Ak sa chystáte prerábať váš interiér a hľadáte nejaké skvelé nápady, tak je tento článok pre vás ideálnou voľbou. Čo všetko teda môžete urobiť, ak chcete zmeniť váš domov a neminúť na rekonštrukciu „majland“?

Použite namiesto krúžkov stužky

interier1
Home Furniture Design

Skúste zavesiť vaše záclony tak, ako je to znázornené na obrázku. Vyzerá to sviežo, vzdušne a je to nápadité.

Vyzdobte záclony podšívkou

interier2
beckham+belle/craneConcept

Závesy a záclony môžete taktiež ozvláštniť pomocou rôznych podšívok. Použite visiace „pom pomy“ alebo rôzne ornamenty. Existuje veľa možností. Stačí sa len trafiť presne do vášho vkusu.

Handmade dekorovanie črepníkov

interier3
best friends for frosting / Delia Creates / Design*Sponge

Keď už ste renovovali záclony, pustite sa aj do črepníkov. Návodov je naozaj mnoho. Všetko, čo budete potrebovať, je kreatívne myslenie a farby. Ak máte nasadené bylinky, stačí, ak na črepník popíšete presné názvy a hneď to bude vyzerať krajšie.

Pokreslite si lampy

interier4
instructables

Stačí trochu trpezlivosti a fixka či ceruzka. To je všetko, čo budete potrebovať. Na internete nájdete mnoho nápadov.

Ozdobte lampu pomocou iných materiálov

interier5
IKEA hackers/Kelly Anderson

Ak máte lampu, ktorá sa vám až tak nepáči, môžete ju skrášliť pomocou látok alebo aj pomocou drevených konárikov.

Handmade hodiny

interier6
instructables / L’Essenziale

Vytvorte si svoje vlastné nápadité hodiny. Postup nie je až taký náročný ako by sa mohlo zdať. Môžete zvoliť napríklad dekupáž alebo si hodiny vyrobte zo starej gramofónovej platne.

Urobte si minibar zo starej skrine

interier7
HouseBeautiful

Ak máte v domácnosti starú skriňu, ktorú chcete vyhodiť, pretože nemá nejaký konkrétny účel, vytvorte si z nej vlastný minibar. Nemusíte v ňom nutne udržiavať len alkoholické nápoje, to je jasné.

Použite rohové police

interier8
Centsational Girl / Bev Cooks

Kuchyňa je miestnosť, ktorá vždy potrebuje viac priestoru bez ohľadu na to, aká je veľká. To je dôvod na to, aby ste k skrinkám pridali nejaké rohové police, ktoré vám vytvoria potrebné miesto navyše.

Urobte si poličku na koreničky

interier9
The Family Handyman

Ako som spomenula vyššie, úložného priestoru nie je nikdy dosť. Vytvorte si v skrini takúto extra poličku, kde môžete mať prehľadne uložené všetky koreničky.

Využívajte dvierka na skrinkách

interier10
Tatertots & Jello / my so-called home

Vnútorná časť kuchynskej linky sa dá premeniť na úložný priestor. Tu sú niektoré nápady, ktoré vás určite zaujmú.

Vyrobte si stojan na časopisy

interier11
White Tulip Designs

Aj u vás sa niekedy časopisy, noviny či letáky len tak povaľujú? Tento jednoduchý, ale účinný stojan vám pomôže udržať v časopisoch poriadok. Boky nábytku sú zvyčajne prázdne, a teda nie je dôvod na to, aby neboli užitočné.

Otapetujte vaše dvere

interier12
How About Orange

Premeňte vaše obyčajné a nudné dvere na niečo kreatívne. Takáto tapeta vyzerá štýlovo, vzor je pekný a hodí sa do interiéru, no ak vám nevyhovuje, môžete ho ľahko vymeniť za iný.

Vyfarbite vašu rohožku

interier13
vixenMade

Rohožka pred dverami je prvá vec, ktorú vidí návšteva pred tým, než vstúpi dovnútra. Prečo by teda nemohla byť zaujímavá? Stačí zvoliť pekné a jasné farby a pustiť sa do práce.

Koberec v kúpeľni z prírodných materiálov

interier14
Craftynest

Korok je skvelý prírodný materiál, ktorý rýchlo schne a udržuje teplo. Stúpiť na takýto koberec je tiež veľmi príjemné. Navyše vám jednotlivé korkové štuple budú pripomínať zážitky z minulosti.

Prírodné materiály na stenách

interier15
the 3 R’s blog / How About Orange

Prázdne steny nikdy nie sú veľmi pekné. Vždy je pekný príjemný pohľad na roztomilé obrazy alebo fotografie. Takýto korkový panel môžete pokojne zavesiť aj na stenu, a dokonca to môže byť váš nový organizátor na rôzne poznámky.

Urobte si výstavu fotografií

interier16
HubPages / Morning Creativity

Fotoalbumy sú skvelé, ale na niektoré obrázky by sme sa mali pozerať neustále. Fotografie sa môžu stať skvelým prírastkom do vašeho interiéru, ak ich usporiadate správne.

Dodajte vašim dverám farbu

interier17
Radical Possibility

Tento nápad je ideálny pre tých, ktorí chcú urobiť nejaké zmeny, no nemôžu ich vykonať radikálne. Stačí použiť farby na drevo alebo aj rôznofarebné lepiace pásky.

Staré linoleum

interier18
View Along the Way

Staré linoleum v kúpeľni alebo kuchyni urobí aj z najkrajšieho interiéru ošumelé miestnosti. Tu sa hodia akrylové farby. Vytvorte si vlastný vzor a môžete ísť do toho.

Ozdobte svoje vešiaky

interier19
LiveLoveDIY

Skvelý nápad, najmä ak používate otvorený šatník. Ozdobte svoje vešiaky rôznymi farbami a vzormi a už len pohľad na ne vám vždy zlepší náladu.

<center;“>

Úzka knižnica v prázdnom kúte

interier20
DarnCrafty

Chodby majú mnoho nevyužitého priestoru. Napríklad rohy a výklenky. Takáto malá knižnica je ideálnym riešením.

Mapa ako pozadie

interier21
diynetwork

Pozrite sa na toto pozadie kuchynskej linky, ktoré je pokryté mapou. Nielenže to dobre vyzerá, no môžete si tam zaznačiť miesta, kam sa v ešte chcete vybrať. Ak sa vám nepáči mapa, môžete použiť čokoľvek iné. Od plagátov, farebných papierov, cez dekoračné obrúsky až po časopisy.

Zaveste obrazy rovnomerne pomocou kartónu a lepiacej pásky

interier22
Better Homes and Gardens

Zaveste svoje fotky na stenu bez problémov. Na skúšku najskôr zavesíte papier, a až potom fotografie. Jednoduchý, no skvelý trik.

Pre zavesenie obrazov použite schémy

interier23
WhatMarvelousThings

Dôležité je nielen zavesenie obrázkov rovnomerne, ale aj poriadne umiestnenie. Obrázky musia tvoriť jeden celok, a preto by ste si najskôr mali vytvoriť schému.

Položte koberec správne

interier24
brightside.me

Správne umiestnenie vášho koberca prispeje k celkovej príťažlivosti vášho bytu. Niekedy veľa urobí len to, že nábytok presuniete trochu bližšie k sebe. Mimochodom, miestnosť bude vyzerať väčšia, ak bude koberec v teplých tónoch, jednofarebný, bez vzorov.

Vyrobte si vyťahovaciu policu

interier25
Classy Clutter

Môžete využiť priestor vedľa chladničky a umiestniť tam výsuvnú poličku. Nie je to síce najjednoduchšia vec na výrobu, no výsledok stojí za to.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

0
Komentovať